DEVLET, MİLLETİN MAL VE CAN GÜVENLİĞİNDEN SORUMLUDUR

Genel 6 Kasım 2021 18:37
Videoyu Aç DEVLET, MİLLETİN MAL VE CAN GÜVENLİĞİNDEN SORUMLUDUR
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, çarşı merkezindeki yıkımı yapılacak olan eski belediye binasında bulunan esnafların daha işyerlerini boşaltmadan bölgeye gelerek binaya giren hurdacıların esnafları tedirgin ettiğini söyledi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, bölgede yaşanan olaylarla ilgili esnafların imdadına koşan Vali Ekrem Canalp ve emniyet teşkilatına teşekkür etti.
Keşan Belediye Başkanlığına ait olan ve iş merkezi olarak faaliyet gösteren eski belediye binasında esnaflara tahliye için 11 Kasım 2021 tarihine kadar süre verildiğine dikkat çeken Başkan Demir, “Dün sabaha karşı Keşan’ın periferi bölgelerinde yaşayan dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza birileri el altından haber göndererek binayı yıkıp demirleri alabileceğini söylemiş. Esnaf dükkanlarını tahliye etmeden karşılarında ellerinde balyoz, kazma ile gelen insanları görünce bir anda arbede yaşanmıştır. Resmen yağmaya dönüşen olayla ilgili İYİ Parti Keşan İlçe Başkanım Zafer Sarıkeçe, bizleri arayarak konuyla ilgili bilgi verdi. Bölgede arbedenin büyüyebileceğini ve olayın önüne geçilemeyeceğini izah etti. Keşan İlçe Başkanımız Zafer Sarıkeçe, “Başkanım canımız malımız tehlikede, burada muhatap bulamıyoruz” diyerek bizlerden destek istedi. Konuyla ilgili derhal Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp beyi aradım. Olayın boyutunu ve önemini aktardım. Olayla ilgili Sayın Valimiz anında Çevik Kuvvet ekiplerini, Keşan’a sevk etti. Olası çok büyük olayların çıkmasına engel oldu. Devletimizin varlığını ve gücünü bir kez daha vatandaşımıza, esnafımıza hissettiren Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e ve emniyet mensuplarına Keşan halkı adına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat