DİLMAÇ: “ÇOCUK İSTİSMARI EN AĞIR CİNAYETTİR”

Genel 1 Temmuz 2021 00:02
Videoyu Aç DİLMAÇ: “ÇOCUK İSTİSMARI EN AĞIR CİNAYETTİR”
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, çocuk istismarı davasında verilen tahliye kararına sert tepki gösterdi. 

Başkan Dilmaç açıklamasında: “Anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.’nın kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’ye (10) cinsel istismarda bulunmasına ilişkin Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Tutuklu sanıklardan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., çocuklar lehine verilen tüm raporlara rağmen yaklaşık 6 ay önce görülen duruşmada tahliye edilmiştir. İstismara uğrayan çocukların ifadelerini dinleyen vicdanlı bir hakimin, ağlaması, gözlerinin dolması en azından tüylerinin diken diken olması gerekirken, tahliye kararı vermesi, KAMU vicdanını yaralamıştır. 

Söz konusu tahliye ile milletimizin adalete olan güvenini bir kez daha hüsrana uğrattınız. Hangi ceza o masum çocukların yaşadıklarını unutturabilir. Çocuk istismarı en ağır cinayettir. Gel gör ki ülkemizde suçlular ellerini kollarını sallayarak dolaşır oldu. Adaleti olmayan bir ülkenin geleceğini konuşmayız.  Çocuklarımıza bunları nasıl açıklayıp nasıl anlatacağız. Bu olayın takipçisi olacağız ve susmayacağız. Adalet yerini bulmalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat