Dilmaç, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Kutladı

Genel 1 Temmuz 2021 12:23
Videoyu Aç Dilmaç, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Kutladı
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Başkan Dilmaç mesajında:  “Türkiye’de 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Yasası’nın, Türk Denizciliği’nin bağımsızlığı ve denizciliğimizin geleceği açısından büyük önemi bulunduğu, 95 yıldan bu yana da 1 Temmuz tarihi “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Kabotaj Yasası’na göre, Türkiye kıyılarında ve ülkemiz limanlarında her türlü denizcilik faaliyetleri, Türk Bayrağı asılmak suretiyle yerine getirilmektedir. Bu yasa doğrultusunda, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, denizciliğimizin geliştirilmesi ve daha iyi seviyeye taşınması hedeflenmektedir. Büyük Önderimiz Atatürk’ün “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız” sözünü kendimize rehber edinerek, sürekli çaba harcamamız gerektiğini de aklımızdan çıkarmamalıyız. Halkımızın “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı”nı içtenlikle kutluyor, bu vesileyle, sağlık, huzur ve mutluluklar temenni ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat