Doç. Dr. Özdağ: “Bu Millet Ekmeğiyle Oynayanı Affetmez”

Genel 7 Haziran 2021 13:30
Videoyu Aç Doç. Dr. Özdağ: “Bu Millet Ekmeğiyle Oynayanı Affetmez”
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, gündeme ilişkin bir açıklaması yaparak iktidarı yürütmeye devam ettiği yanlış politika dolayısıyla eleştirdi. 
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Özdağ: “Gün geçmiyor ki aklımız başımızdan gitmesin. AKP ülkenin enflasyonla, hayat pahalılığı ile mücadelesinde resmen en büyük engeli haline geldi.  Hangi esnafa dokunsak hangi vatandaşımıza sorsak bin ah işitiyoruz. Bu iktidar vatandaşına, esnafına kör, sağır, dilsiz oldu. 

PEKER’İN İDDİALARI GÖZ ARDI EDİLEMEYECEK BÜYÜKLÜKTEDİR! 

AKP kendi hatalarını Muhalefeti hedefe koyarak örteceğini zannediyor. Milletimiz bu masalları yemiyor. Sedat Peker çıkıp sürekli yolsuzlukları dile getiriyor. Karşılığında verilen cevaplar ise ne milletimizi nede bizi ikna edemiyor. Olağan dışı bir süreçle karşı karşıyayız. Bir boyutu değil, birçok yönü var yaşananların. Sedat Peker’in anlattıkları sadece bizimle, devletimizle sınırlı değil uluslararası hukukla da ilişkili. Sedat Peker isim vererek, zaman belirterek kendisinin de bir şekilde bağlantılı olduğu olayları açıklıyor ve açıklamaları her hafta milyonlarca kişi tarafından seyredildiği gibi ardından da medyada geniş bir katılımla açıklamalarının yorumu, değerlendirmesi yapılıyor. Sedat Peker’in iddiaları göz ardı edilemeyecek büyüklüktedir! 

TÜRKİYE ÇOK AĞIR SORUNLARLA KARŞI KARŞIYADIR

Yurt dışında olan aranan bir kişinin internet üzerinden mevcut bakan, eski başbakanın oğlu gibi uzun süredir devlet yönetimini elinde bulunduranlara ilişkin uluslararası suç teşkil eden ithamlarda bulunması gibi bir durumun örneği yoktur. Maalesef bu tablo çok vahimdir. Endişe vericidir. Biz Türkiye olarak bu iddiaları sineye çekemeyiz. Bunların objektif olarak araştırılması ve kamu vicdanını rahatlatacak nitelikte aydınlatılması gerekmektedir. 
Bugün Türkiye çok ağır sorunlarla karşı karşıyadır. Devlet yönetiminin temel unsurlarına baktığımızda Ekonomi, sağlık, adalet, eğitim gibi alanlarda tedavi edilmediği için kronikleşmiş bir hastalık durumuyla karşı karşıyayız. Devlet kurumları senkronize hareket edememektedir. Bu haliyle de toplumsal dinamiklere uyum sağlayamamakta ve ihtiyaçlara cevap verememektedir. Kısacası devlet yönetimini elinde bulunduranlar savrulmaktadırlar ve bunun faturasını da vatandaşımız ödemektedir. Zaman geçtikçe savrulma daha da artmaktadır. Son dönemde neredeyse skandalsız bir günümüz bile geçmemektedir. Her gün farklı iddialarla sarsılıyoruz.

MİLLETİMİZ MASALLARINIZI ARTIK İYİ TANIYOR

Milletimizden hangi yüzle helallik istiyorsunuz. Ağzınızı her açtığınızda, parmağınızı oynattığınızda, ülke milyarlarca lira zarar ediyor. Cumhurbaşkanı faiz düşüşünden bahsediyor. Ülke 90 milyar lira zarara giriyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) “Türkiye yüzde 7 büyüdü” diye açıklıyor. Bu bir masal ve bununla gururlanan bir iktidar var. İnsanların işsiz kaldığı, tüketimin arttığı bir büyüme ülkeyi nasıl kalkındırabilir. Milletimiz masallarınızı artık iyi tanıyor ve buna inanmıyor. Yerli üretim dediniz çiftçilik yerle bir oldu. Sosyal medya tarlasından feryat eden mahsulünü satamayan çiftçilerle doldu. Pandemi, ekonomik kriz üstüne birde kuralıkla baş başayız. 

BİNLERCE İŞSİZ GENCİMİZ VAR

Ailelerimiz evlatlarının geleceği için endişe duyuyor. Binlerce üniversiteli genç özel sektörde vasıfsız görevlerde kayıtsız işsiz olarak bulunuyor. Üniversiteler kaliteli eğitimli bireyler yetiştirirken iktidar yandaşları eğitimsiz bilinçsiz olarak yönetimde söz sahibi oluyor. Sonra eğitimli gençlerimizin eğitimsiz yöneticilerin altında yok oluyor. Binlerce üniversiteli cafelerde, marketlerde, sinemalarda asgari ücrette çalışırken o imkânı dahi bulamayan yine binlerce işsiz gencimiz var.  

VATANDAŞIMIZIN 2023’E KADAR BEKLEYECEK SABRI KALMIŞ MIDIR?

Ulaşımda gururlanıyorsunuz vatandaşa yaptığınız İstanbul İzmir otoyolundan geçiş için uçak bileti parasından daha pahalı ücret koyuyorsunuz. Kime ne için bu iltimas. Kimin gemileri yatları katları eksik kaldı. Söylediğinizi yaptığınızı önce kulağınız duysun gözünüz görsün. Bu millet ekmeğiyle oynayanı affetmez. 
İnsanlar ekonomik imkânsızlıktan intihar ediyor daha ne olsun? İşsizlik artıyor ve mevcut yönetim umut da veremiyor artık tam tersine varlıkları umutsuzluğu daha da pekiştiriyor. Böyle bir ortamda vatandaşımızın 2023 ‘e kadar bekleyecek sabrı kalmış mıdır? Hiç sanmıyorum. Biz Gelecek Partisi olarak diyoruz ki çözüm var. Çözüm sinei millete dönmektir. Erken seçimdir. Türkiye bir an önce sinei millete gitmeli ve temiz toplum, temiz gelecek için mührü Gelecek Partisi’ne basmalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat