Doğmuş: “Mücadeleler Vererek Bu Ülkeyi Bizlere Armağan Etmiştir”

Genel 10 Kasım 2021 11:06
Videoyu Aç Doğmuş: “Mücadeleler Vererek Bu Ülkeyi Bizlere Armağan Etmiştir”
A
a
Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Doğmuş mesajında: Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yılında bir kez daha sevgi ve minnetle anıyoruz. 

Ülkemizin kurtarıcısı olan ve tarih boyunca insanlığın yetiştirdiği en büyük komutanlardan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte vatanı uğruna büyük mücadeleler vererek bu ülkeyi bizlere armağan etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştırmış, barışçı kimliği, insani değerle önem vermesi ile de dünyanın saygın liderleri arasında yerini almıştır. 

Atatürk ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, büyük bedeller ödenerek kazanılan vatanımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir. Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlığı ile kutsal emaneti sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız. ’Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözü ile Büyük Atamızı andığımız bugün de onun ilkeleriyle onun gösterdiği hedefe doğru Türk milletinin ve Türk vatanının Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere taşıyacağız. 

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemiz için savaşan bütün kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı ve şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat