DOZLOVA BELGESİ OLMAYAN NAKLİYECİLER SINIRDA KALDI CHP’Lİ YALIM, YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

Genel 31 Mayıs 2021 14:46
Videoyu Aç DOZLOVA BELGESİ OLMAYAN NAKLİYECİLER SINIRDA KALDI CHP’Lİ YALIM, YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Dozlova Belgesi bekleyen nakliyecilerin isyanını dile getirdi. CHP’li Yalım yetkilileri acil göreve çağırdı.
Sınır kapılarında Dozlova Belgesi olmadığı için oldukları yerde kalan ve yüklerini gidecekleri yere geçiremeyen nakliyeciler isyan etti. Geçiş belgesi anlamına gelen Dozlova’nın kendilerine ne zaman verileceğini bilmediklerini ve ürünleri ulaştırmaları için şirketler tarafından sürekli olarak arandıklarını belirten nakliye şoförlerinin bu isyanını CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım gündeme taşıdı. CHP’li Yalım şu ifadeleri kullandı:

“BU SAHNEYİ GEÇEN YIL DA YAŞADIK”

“Şu anda bir krizle karşı karşıyayız. Nakliyecilerimiz sınırlarda mağdur ediliyor. Kazakistan, Özbekistan Dozlovası olmayan 300’den fazla Türk TIR’ı şu an Hopa’da sınır kapısına yakın bir bölgede en az 8 gündür bekliyor, bekletiliyor. Nakliyecileri ne bir dinleyen var ne de onlarla irtibata geçen bir yetkili var! Sadece o da değil. Yine nakliyeci arkadaşlarımızdan şikâyetler geliyor. Kapıkule’de Çekya dozlovası olmayan 3000 aracın beklediği söyleniyor. Bu araçlar kaldıkları her an zarar ediyor. İhracat yapmak şu an için imkânsız bir hale gelmiş vaziyette. Bu sahneyi geçen yıl Habur’da da yaşadık. Yine aynı şeyleri yaşıyoruz. Bu hem ülke ekonomisine hem TIR şoförlerimize ekonomik olarak darbe vurmakta. Buradan başta Ulaştırma Bakanı ve Dışişleri Bakanına sesleniyor ve göreve davet ediyorum. Sınırda mağdur olan, günlerce bekleyen nakliyecilerimiz için gerekli adımlar derhal atılmalıdır. Nakliyecilerimiz sınırdan giriş yapamadığı için başka ülkelerin şoförünün eline düşürülmemeli, yabancı firmaların eline düşmemelidir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat