DSP, ECEVİT’İ UNUTMADI

Genel 6 Kasım 2021 18:11
Videoyu Aç DSP, ECEVİT’İ UNUTMADI
A
a
Demokratik Sol Parti Muğla İl Örgütü, partilerinin merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit’i ölümünün 15’inci yıl dönümünde anmayı unutmadı.
Demokratik Sol Parti Muğla İl Örgütü adına başta İl Başkanı Michael Eser Aşkar olmak üzere, Milas İlçe Başkanı Gürsel Doğan, Bodrum İlçe Başkanı Gloria Artemisia Maria Aşkar, Menteşe İlçe Başkanı Fadime Girenis, Yatağan İlçe Başkanı Murat Keloğlu, Köyceğiz İlçe Başkanı Şenol İşlek, Kavaklıdere İlçe Başkanı Arifcan Cevizbaş şu ortak mesajla Bülent Ecevit’in 15’inci ölüm yıl dönümünü andı:

“YİĞİT BİR DEVLET ADAMI”

“Bülent Ecevit, nam-ı diğer Karaoğlan, bir kuruş devlet malına tevessül etmemiş, çalmamış, yiğit bir devlet adamı. Dini-dar bir devlet adamı olmadığı gibi, dedesinden miras kalan, peygamberimizin kabrinin de bulunduğu paha biçilmez arazisini Türk hacılarına bağışlayan gerçek bir Müslümandı. Türkiye Cumhuriyeti’nde defalarca halkın iradesini arkasına alarak Başbakanlık yapmış, Türk siyasal yaşamının en önemli isimlerinden merhum Mustafa Bülent Ecevit’in 15’inci ölüm yıl dönümünde kendisini saygı ve minnetle
anıyorum. Ruhu şad olsun.”

“ATATÜRK’TEN SONRA TOPRAK KAZANDIRAN TEK LİDER”

“Yıllar geçmiş olsa da feraseti, naifliği, karakteri, dik duruşu, siyaset adamlığı, şairliği ve de Türkiye Cumhuriyeti’ne Atatürk’ten sonra toprak kazandıran tek lider olan, cesaret timsali bu büyük değeri unutmadık, unutturmayacağız.” 

“ECEVİT’E HAKSIZLIK YAPILDIĞI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI”

“Bülent Ecevit’i yaşadığımız bu dönemde daha iyi anlama fırsatı bulduk. Ahlakın yerlerde süründüğü, haram yemenin normal karşılandığı, fırsatçılığın kol gezdiği, din istismarcılarının çoğaldığı, menfaat uğruna kalemini satmanın arttığı bu dönemde, Bülent Ecevit’e ne kadar haksızlık yapıldığı gün yüzüne çıkmış oldu.”
Verilen ortak anma mesajında Ecevit, kendi şiiri ile şu sözlerle anıldı:
“Dirilten misin beni gövdem 
Öldüren misin bilmem.

Gördüren misin beni gözüm 
Körleten misin bilmem.

Bildiren misin bana başım 
Gizleyen misin bilmem.

Bir ben varım benden öte 
Ben misin bilmem.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat