DSP’Lİ AŞKAR: “TÜRKİYE’DE SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR!”

Genel 19 Nisan 2022 10:17
Videoyu Aç DSP’Lİ AŞKAR: “TÜRKİYE’DE SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR!”
A
a
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, Türkiye’de sağlık sisteminin çöktüğünü söyledi.
Mültecilerle ilgili kriz devam ediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada mültecilerin hiçbir yere gitmeyeceğini, Türkiye’de kalacaklarını belirtirken, muhalefette ise vatandaşın mülteciler konusundaki rahatsızlıkları iktidara hatırlatılıyor. DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar da mültecilerle ilgili yaşanan problemlere ilişkin konuştu ve şöyle dedi:
“VATANDAŞ HASTANELERDEN RANDEVU ALAMIYOR”
“Bugün bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı devlet hastanelerinden randevu alamıyor. Acil durumu olan kimi vatandaşlar tıbbi cihaz eksikliğinden hastalığına çare bulamıyor ya da yaşadığı hastalığı doktora anlatacak kadar bile şanslı olamayıp, hiç randevu alamıyor. Çünkü e-nabız üzerinden randevu almayı deneyen vatandaşlardan bu yönde çok fazla şikâyet alıyoruz ve artık bunun sınırı olmadığını da görüyoruz. Bu sağlık sisteminin çökmesi demektir. AKP iktidarında Türkiye’de sağlık çökmüştür!”
“GÜNAHINIZ ÇOK BÜYÜK!”
“İktidarın yarattığı krize bir de mülteciler eklenince işler iyiden iyiye kaosa döndü diyebiliriz. Bugün yabancı uyruklu birisi hastanelerde rahatça tedavi olurken Türk vatandaşları, yeşil kartlılar girişte 545 TL gibi bir fiyatla karşı karşıya kalıyorlar. Aslında yapılan vatandaşları özel hastanelere mahkûm edip devlet hastanelerini ortadan kaldırmaktır. AKP iktidarı kısacası vatandaşa ya para ver tedavi ol, paran yoksa da öl demektedir. Yazık günah! Milyonlarca insanın, hasta olan vatandaşların, hasta yakınlarının üzerinizde ahı var. Günahınız çok büyük!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat