DSP’Lİ AŞKAR: HER ŞEYDE SONDAN BİRİNCİYİZ!

Genel 13 Kasım 2021 20:06
Videoyu Aç DSP’Lİ AŞKAR: HER ŞEYDE SONDAN BİRİNCİYİZ!
A
a
DSP Muğla İl Başkanı İl Başkanı Michael Eser Aşkar, yazılı olarak yaptığı açıklamada Muğla’nın seçime hazır olduğunu ve bugünkü hükümetin gelecek seçimde gideceğini belirtti. Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam edileceğini de belirten Aşkar, hükümeti sert dille eleştirdi.

“Her şeyde birinciyiz”

DSP’li Eser Aşkar, yaptığı yazılı açıklamada iktidarı eleştirdi. Ekonominin ve ülkenin kötü gidişatını eleştiren Aşkar, gelecek seçimde iktidarın gideceğinin sinyalini vererek ;” Sondan birinciyiz şakası hep yapılır. İyi bir şeyde sonuncuysan kötülük bakımından birincisindir. Birinciliği kimseye bırakmıyoruz. Döviz kurunda, enflasyonda, zamlarda, kadın cinayetlerinde, emek sömürüsünde, insanlık bakımından akla gelen her şeyde baştan birinciyiz. Dayılıkta da birinciyiz. “Hani şu telefonunu çıkar” diyen dayıcılıkta” dedi.

“Kazandıkları mevzi sayesinde çok para kazandılar”

Son aylarda Millet İttifakı’na da sürekli aday adayı bulunuyor. Yandaş televizyonlarda tartışma programlarının sabit konularından bir tanesi budur. Şimdilerde Millet İttifakı cenahından da aday adayları sıralanıp duruyor. Akşener “Başbakan adayıyım” deyip kendisini sıralamadan çıkardı. Kılıçdaroğlu ise “aday olabilirim” dedi. Ama en çok Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerinin revaçta olduğu görülüyor. Şimdi başta Cumhurbaşkanlığı, dillerinden düşmeyen kazanılmış mevzi dedikleri şeyler de tabii ki kazançlı mevzileridir. Kazandıkları her mevzi sayesinde epey para kazandılar. Ve zaten gözleri paradan başka bir şey görmüyor. Ve tüm dayıları, amcaları, dünürleri ve cümle sülaleleriyle seferberlik halindeler. Bilhassa Dayılarıyla dayılanmaktan başka bir iş bilmiyorlar” dedi.

“Dayılara itirazım yok,öküz olmasınlar yeter”

CHP’nin askeri tezkereye hayır oyu vermesiyle ilgili de açıklama yapan Aşkar;”Hakkını verelim altıpatlardan ayrı olarak altı oklu CHP’nin tezkereye kullandığı “hayır” oyu, toplumsal muhalefet dinamiklerini heyecanlandıran bir isabetle hedefini vurdu, şimdilik kurusıkı olmadığı anlaşıldı. Ama temkinli olursak da yadırganmayız. Çünkü Revolver aynı zamanda “döner kapı” demektir! Şahsım da sahici bir dayı olduğumdan dayılara elbette itirazım olamaz. Yeter ki “Suret-ül dayı, tabiat-ül öküz” olmasınlar.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat