DSP’li Hasan Erçelebi, Trend Medya Youtube Konuk Oldu.!

Genel 9 Aralık 2021 17:09
Videoyu Aç DSP’li Hasan Erçelebi, Trend Medya Youtube Konuk Oldu.!
A
a
ERÇELEBİ: SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINI HALKA YANLIŞ AKTARIYORLAR!

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi, Trend Medya Youtube yayınına katılarak gündemle ilgili sorular soruları cevapladı. 

Erçelebi, uzun zamandır revaçta olan Trend Medya'nın Youtube kanalına katılarak, gündeme dair sorulan soruları cevapladı. Kanala konuk olan Erçelebi, çok heyecanlı olduğunu belirterek sorulara tüm samimiyetiyle cevap vereceğini ifade etti. 

"Sosyal devlet anlayışı böyle değil. Halkımıza bu yanlış anlatılıyor  

Erçelebi, moderatör Naime Akbin'in "zenginlikte sosyal adalet var mı, sosyal adalet nedir?" sorusuna cesur açıklamalarda bulundu. Erçelebi açıklamasında; "Bizim halkımız bazı kavramları çok yanlış anlıyor. Biz de Ramazan ayında koli dağıtan sosyal devlet anlayışına sahibim zannediyor. Sosyal devlet bu değil. Biz halkımıza bunu anlatmak istiyoruz. Çünkü bizim etik ilkelerimiz bu. Biz Bülent Ecevit'in partisiyiz" dedi. 

"Önce pastayı eşit böleceğiz, bu da üretmekten geçer"

Açıklamasına devam eden Erçelebi;"Sosyal devlet ayrım yapmayandır. Adalet ise her kesimden vatandaşın aynı düzeyde yaşamasıdır. Makam ve mevkii ile tehdit etmemektir. Şimdi gelelim sosyal adaleti nasıl sağlarız sorusuna. Bizim milli gelirimizin aynı düzeyde olması lazım. Fakir fakirleşmeyecek, zengin nasıl davranması gerektiğini bilecek .Bir pasta düşünün bu pasta eşit dağıtılmalı ancak o zaman biz sosyal adaletli bir ülke olabiliriz. Bunun içinde üretim, üretim, üretim. Tek çıkar yol bu. Biz o zaman yoksulluğu değil, zenginliği paylaşırız. Halkımız şunu bilsin, bir yerde bir yanlışlık varsa mutlaka yandaşlık vardır. Pasta dilimin %20'sine sahip olan kesim, halk üzerinden geçinen kesimdir. Bizim amacımız bu kesime kim bu kadar imtiyaz veriyor, nasıl geldi buralara bunu araştırmak. Çünkü birileri birilerinin hakkını yiyor. Bunun için önce birlikte yaptığımız pastayı eşit hale böleceğiz. Yani üreteceğiz. İste bizim gayemiz de bu. İlk başta bu düzeni kurabilmek çünkü şu an da bu düzen yok." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat