EĞLENCE SEKTÖRÜ KRİZDE CHP’Lİ KARAHAN: “İŞLETMELER KADEMELİ OLARAK KONTROLLÜ ŞEKİLDE AÇILMALI”

Genel 29 Ocak 2021 15:59
Videoyu Aç EĞLENCE SEKTÖRÜ KRİZDE CHP’Lİ KARAHAN: “İŞLETMELER KADEMELİ OLARAK KONTROLLÜ ŞEKİLDE AÇILMALI”
A
a
CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, eğlence sektörünün yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Covid-19 süreciyle birlikte birçok esnaf gibi eğlence sektörü de kepenk kapattı. 1 yıla yakın süredir iş göremez halde olan sektör ile ilgili CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan açıklama yaptı. Başkan Karahan şöyle dedi:

“BİR SODA SATMADAN AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Aylardır bir soda satmadan işletmesini yürütmeye çalışan esnafımız var. Koronavirüs tedbirlerini tabi ki anlıyoruz ancak eğer bu işletmeleri açtıramıyorsanız onlara bakmanız lazım. Bu esnaf yıllardır vergisini verdi. SSK’ya olan borcunu ödedi. Kirasını ödedi. Personele maaşını ödedi. Bunların sonucunda devlet de bir vergi, gelir elde etti.”

“EĞLENCE SEKTÖRÜ EN ZOR GÜNLERİNİ YAŞIYOR”

Eğlence sektörünün en zor günlerini yaşadığının altını çizen CHP’li Karahan, “Eğlence sektörü planlı şekilde açılmalı. HES kodu ile masalarda ikişer kişi olmak üzere uygulama yapılabilir. Bodrum’da esnaf entübe durumdadır. Yerel yönetimlerin desteği, esnafın ayakta kalması için yeterli değildir.” dedi. 

“TURİZM BAKANI KELEPİR ARSA PEŞİNDE”

Eğlence sektörü ile ilgili bakanlık düzeyinde destek olması gerektiğini de vurgulayan Başkan Karahan, “Turizm Bakanı kelepir arsa peşinde. Nerede satılık otel var onun derdine düşmüş. Talip olduğu yerler de kamu yerleri, hazineye ait yerler. Bu doğru değildir. Ülkenin durumuna baktığınızda bakanın esnafa sahip çıkması, turizme sahip çıkması gerekmektedir. Büyük mükelleflerin vergi borçları siliniyor ama 25 bin TL kredi alamayan esnaf, kredi kartından para çekerek ilk taksitini ödemek zorunda kalıyor. Borç yer değişmektedir. Devlete olan borç bankaya, bankaya olan borç devlete gitmektedir. Sorunun kökten çözümü için devlet, esnafına sahip çıkmalı ve kademeli, kontrollü şekilde işletmeler açılmalıdır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat