EMEKLİLER YARDIMA MUHTAÇ YAŞAMAYA ZORLANIYOR

Genel 23 Aralık 2021 14:07
Videoyu Aç EMEKLİLER YARDIMA MUHTAÇ YAŞAMAYA ZORLANIYOR
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Emeklilerimize görüşülen zor şartlar altında yaşamaya mahkum edilen emeklilerin az tüketerek yardıma muhtaç yaşamaya devam etsinler mesajı verildi” dedi.

TBMM’de dün görüşülen emekli maaşlarının asgari ücret düzeyine çıkarılmasına ilişkin kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda oylandı. En düşük emekli maaşının net asgari ücret tutarında olması istemiyle hazırlanan kanun teklifi, AKP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TBMM’de En düşük emekli maaşının net asgari ücret tutarında olması istemiyle hazırlanan ve AKP'li milletvekillerinin reddettiği kanun teklifiyle emeklilerimize görüşülen zor şartlar altında yaşamaya mahkum edilen emeklilerin az tüketerek yardıma muhtaç yaşamaya devam etsinler mesajı verildi” dedi.

Türkiye’de 10 Milyona yakın emekli olduğuna vurgu yapan İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Toplumda eşitlik anlayışını AKP sağlayamıyor. Bir kesim mutlu kalan mutsuz yaşatmaya devam ediyorlar. Asgari ücrete yapılan zam ile ilgili kötümser değiliz dedik. Ancak TBMM’de emeklilerimizle ilgili çıkan red kararı kabul edilemez. 1500-2000 TL arasında maaş alan emeklilerimizin sayısı çok fazla. Bu konuda düzenleme yapılamaz ise emeklilerimiz muhtaç yaşamaya mahkum edilecek. Saraylardan toplumu izleyenler ne yazık ki emeklilerin durumunu görememektedir. Emeklilerimiz maaşlarının insanca yaşayabilecekleri bir düzeye çekilmesini beklemektedir” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat