ERDOĞAN’IN ÇÖZÜM SÜRECİ SÖZLERİNE İYİ PARTİLİ ÇAKMAKLI’DAN TEPKİ “SEÇİM GELİNCE KÜRT KARDEŞİM, OY VERMEYİNCE TERÖRİST…!”

Genel 10 Temmuz 2021 17:26
Videoyu Aç ERDOĞAN’IN ÇÖZÜM SÜRECİ SÖZLERİNE İYİ PARTİLİ ÇAKMAKLI’DAN TEPKİ “SEÇİM GELİNCE KÜRT KARDEŞİM, OY VERMEYİNCE TERÖRİST…!”
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüm sürecine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada çözüm sürecin işaret ederek, “Evet süreci biz başlattık ama sonlandıran biz olmadık. HDP’nin gizli gündemleri ve art niyetleri sonlandırdı.” dedi. Erdoğan’ın bu sözleri yeniden bir çözüm sürecine yeşil ışık yakma olarak yorumlanırken İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Erdoğan’ın sözlerine şöyle tepki gösterdi:

“YAPILACAK İLK SEÇİMDE CUMHUR İTTİFAKI ÇÖZÜLECEK”

“Bölgemizde Kürt problem diye bir problem yoktur. Bizim en büyük problemimiz işsizliktir. Ülkemizde de adaletsizliktir. Biz bu işsizlik ve adalet problemini çözersek, güven ortamını tazelersek zaten her şey kendiliğinden çözülür. Oysa ki şu an Güneydoğu’da AKP iktidarının ve Cumhur İttifakı’nın yapmış olduğu yanlış politikalardan dolayı işsizlik daha da derin bir şekil almıştır. Önce bunları çözsünler ama çözemezlerse yapılacak ilk seçimde Cumhur İttifakı zaten çözülecek o zaman ülkemiz refah ve huzura İYİ Parti’yle kavuşacaktır.”

“KÜRT KARDEŞLERİMİZ UNUTMASIN”

“Seçim zamanı ‘Kürt kardeşlerim’ diye hitap eden Sayın Cumhurbaşkanı oy talebinde bulununca ‘kardeşlerim’ diye hitap eder ama AKP’ye oy verilmeyince, Cumhur İttifakı’na oy verilmeyince terrorist diye hitap ettiler. Bunu da Kürt kardeşlerimiz unutmasın.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat