Erdoğan'ın güç gösterileri etkisini yitiriyor

Ak Parti 31 Ekim 2021 18:25
Videoyu Aç Erdoğan'ın güç gösterileri etkisini yitiriyor
A
a

Zvi Bar'el imzasıyla Haaretz'de çıkan makalede, Erdoğan'ın, ekonomik kriz tırmandıkça kamuoyu desteğini artırmak için Suriye'deki savaşı genişletme yoluna gittiği, ancak artık bunun da işe yaramadığı öne sürüldü.

İsrail'in ana akım medya kuruluşlarından Haaretz'de çıkan bir makalede, bozulan Türk ekonomisi ışığında yaklaşan genel seçimler ve Erdoğan'ın giderek zayıflayan kamuoyu desteğine ilişkin çarpıcı tespitler yer aldı.

Makalede bu durum şu sözlerle ifade edildi: "Türkiye'de manşetler ekonomik kriz haberleriyle dolduğunda veya muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı "Türkiye'yi açlığa sürüklemekle" itham ettiğinde, Erdoğan, kamuoyunu arkasına alabilmek için Suriye'deki savaşı genişletebileceğini ima ediyor. Fakat piyasalar, alışveriş merkezleri ve Türk tüketiciler ikna olmakta zorlanıyor. Bir yıl içerisinde ev kiralarının iki katına çıkması, alışveriş merkezlerindeki kalabalığın azalması, marketlerdeki tüketicilerin gücünün sadece zorunlu ihtiyaçlara yetmesi ve Türk lirasının değer kaybetmesi sebebiyle alım gücünün düşmesi, Erdoğan'ın güç gösterilerinin etkisini yitirdiğini gösteriyor..."

"MAAŞINA YAPTIĞI ZAM 4 ASGARİ ÜCRETE BEDEL"

Geçen üç yıl içerisinde emlak karşılığı vatandaşlık alan yabancıların sayısının 7 bini geçemediğinin vurgulandığı makaleye göre, "Temel ürünlerin düşük fiyatlardan satıldığı tanzim satışlar veya 250 bin dolar ve üzeri gayrimenkul alımı yapan herkese vatandaşlık verilerek döviz artırma planı uygulanması gibi halkı ikna etmek amacıyla geliştirilen yöntemler artık meyve vermiyor...."

Erdoğan'ın maaş zammına da değinilen makale şu şekilde sona eriyor:

"Erdoğan, en azından maaşının aylık 9 bin 500 dolardan 10 bin 915 dolara yükseltilmesinin TBMM tarafından onaylanması ile keyiflenebilir. Bu arada Erdoğan'ın aldığı maaş zammı Türkiye'de 378 dolar olan asgari ücretin dört katına eş değer..."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat