Erdoğmuş: “Atatürk’ün Liderliği, Milletimizin Azim ve Kararlılığıyla Ülkemizin Üzerine Çöken Karanlık Aydınlanmıştır"

Genel 9 Kasım 2021 21:01
Videoyu Aç Erdoğmuş: “Atatürk’ün Liderliği, Milletimizin Azim ve Kararlılığıyla Ülkemizin Üzerine Çöken Karanlık Aydınlanmıştır"
A
a
Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Erdoğmuş mesajında: “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete uğurlayışımızın 83. yıl dönümünde O’nu bir kez daha özlemle anmaktayız. 

Gazi’nin Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealini yaşatmak için milli iradenin ve millet egemenliğinin her şart altında korunmasına ihtiyaç duyulduğunun bilincindeyiz. Anadolu topraklarında bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Atatürk’ün Liderliği, Milletimizin azim ve kararlılığıyla ülkemizin üzerine çöken karanlık aydınlanmıştır.

Atatürk ve milletimizin sahip olduğu mücadele ruhu,milletimizin makûs talihini değiştirmiş ve sadece bizim için değil, bütün mazlum milletler için yol gösterici olmuştur. İşte bu nedenle 10 Kasım’ı bir hüzün gününe döndürmekten ziyade, Atatürk sevgimizi ifade etmek için O’nun gösterdiği uygarlık yolunda emin adımlarla yürümek, kurduğumuz Cumhuriyete, yine milletimizin azim ve kararlılığıyla insan odaklı ilkelerle milli ve çagdaş değerler temelinde  tam bağımsızlığa ve milli birliğe dört elle sarılmak gerekmektedir. 

Bu düşünceler içerisinde, vefatının 83. sene-i devriyesinde Aziz Atatürk’ü ve vatan İçin mücadele etemi tüm kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun!” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat