Erenler: “Yaşadığı Çağa Damgasını Vuran Bir Önderdir”

Genel 9 Kasım 2021 21:20
Videoyu Aç Erenler: “Yaşadığı Çağa Damgasını Vuran Bir Önderdir”
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çorum İl Başkanı Engin Erenler, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Erenler mesajında: “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, tüm hayatını ulusumuzun bağımsızlığına adayan, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, gerçekleştirdiği inkılaplarla bizlere çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden, yaşadığı çağa damgasını vuran bir önderdir. 

Atatürk'ü anmak kadar onun fikirlerini, ideallerini anlamak da çok önemlidir. Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, uygarlık yarışında daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet'i ve onun değerlerini her koşulda korumak, ilke ve inkılaplarını tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat