Erhan Vergili ihtiyaç sahiplerinin borcunu ödedi

Genel 19 Nisan 2022 17:59
Videoyu Aç Erhan Vergili ihtiyaç sahiplerinin borcunu ödedi
A
a
Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, 8 mahalledeki 10 eczaneden toplam 222 ailenin yaklaşık 22 bin TL’lik veresiye borcunu kapattı.
Paylaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan-ı Şerif boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, bu kez de eczanelere veresiyesi olan vatandaşların borcunu ödedi.
Hem esnafı hem vatandaşı sevindirdi
Geçtiğimiz günlerde 150 ailenin yaklaşık 150 bin TL’lik veresiye defterini satın alan, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek ulaştıran, iftar ve çay sohbeti için gittiği evlere çeşitli ürünlerin bulunduğu yardım paketi götüren, cenaze evlerine kır pidesi ve ayran gönderen Vergili, bu kez mahallelerindeki eczanelere borcu olan vatandaşları sevindirdi. Eczacılar da işyeri camlarına veresiye borçlarının ödendiğine dair yazı asarken, borçların ödenmesi hem esnaf, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürdü.
“Biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz”
Mübarek Ramazan ayı içerisinde elimizden geldiğince ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Bu işin siyaseti olmaz. Biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Fakat her ne kadar ihtiyaç sahibi ailelere yardım etsek de sadece yaraya pansuman oluyor, deva olmuyor. Hayırlar paylaştıkça çoğalır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu yüzden tüm hayırseverlere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik zorluklar özellikle yoksul vatandaşlarımızın belini büktü. Bu zorluğu el birliğiyle atlatacağız” ifadelerini kullandı.
Borcu ödenen eczaneler şunlar:
Çayırbaşı Sevinç Cansu Eczanesi
Çayırbaşı Eczanesi
Uskumruköy Eczanesi
Rumeli Hisarüstü Şeyma Eczanesi
Rumeli Hisarüstü Elif Eczanesi
Bahçeköy Eczanesi
Kireçburnu Büyük Eczane
Yeni Bağlar Eczanesi
Ferahevler Emel Eczanesi
PTT Evleri Turuncu Eczane
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat