ERİKLİ FACİAYI KIL PAYI ATLATTI KEŞAN  BELEDİYESİ SINIFTA KALDI

Genel 5 Eylül 2021 21:34
Videoyu Aç ERİKLİ FACİAYI KIL PAYI ATLATTI KEŞAN  BELEDİYESİ SINIFTA KALDI
A
a
İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangınlardan Belediyeler sorumlu, diyor ancak AKP’li Keşan Belediyesi’ne bağlı Erikli de çıkan yangında belediyeye ait itfaiye aracının olmaması nedeniyle büyük bir facia kıl payı atlatıldı. Diğer partili Belediyelere siz sorumlusunuz diyenler, Keşan Belediyesinin ihmaline ne diyecek” dedi.

Edirne’nin Keşan İlçesine bağlı turizm bölgesi olan Erikli Mahallesinde çıkan yangında facianın eşiğinden dönüldü. Sabah saatlerinde meydana gelen yangında birçok işyeri zarar görürken, AKP’li Keşan Belediyesine ait itfaiye araçlarının olmaması bölgede yangına müdahale eden vatandaşlar zor anlar yaşadı. İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, olay yerinde incelemelerde bulunarak esnaflarla görüştü. 
Edirne’ye bağlı Keşan İlçesi Erikli Mahallesinde sabah saatlerinde bir işyerinde elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktı.
Nüfusu yaz aylarında 100 Binleri bulan Erikli’de yangın kısa sürede diğer işyerlerine sıçradı. Vatandaşlar tarafından söndürülmeye ve dükkanların içindeki mallar kurtarılmaya çalışıldı.

1.5 SAAT SONRA ORMAN İŞLETMESİ MÜDEHALE ETTİ. 

Keşan Belediyesi’nden itfaiye talep eden vatandaşların imdadına Orman İşletme Müdürlüğüne ait araçlar yetişti. 1,5 saat sonra olay yerine gelen Orman İşletme Müdürlüğüne ait 2 araç yangına kısa müdahale ederek kontrol altına aldı. 
Olay yerinde söndürme çalışmalarına çevredeki vatandaşlar ve işyeri sahipleri katılırken, alevlerin ormanlık alana sıçramaması ile olası bir facianın eşiğinden dönüldü.

İYİ PARTİ OLAY YERİNE GİTTİ

 İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, olay yerinde incelemelerde bulunarak esnaflara geçmiş olsun temennisinde bulundu. 
İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Olay yerinde incelemelerde bulunan, esnaflarla görüşerek, “İlçemizde meydana gelen yangında kelimenin tam anlamıyla facianın eşiğinden dönüldü. Sabah erken saatlerde bir işyerinde başlayan yangın diğer işyerlerine de sıçradı. Esnaflarımız ciddi zarar gördü. Yangına erken müdahale edilebilmiş olsaydı bu kadar hasar olmazdı. Ama Keşan Belediyemiz ne yazık ki bir tane itfaiye aracı gönderemedi. Çünkü itfaiye aracı yok. Orman Müdürlüğüne bağlı ekipler gelmese yangın evlere ve ormanlık alana sıçrayabilirdi. Tüm esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun” şeklinde konuştu. 
ESNAFTAN PARA ALABİLMEK İÇİN TEK HATTAN ENERJİ VERİLMİŞ
Belediyenin ihmalinden kaynaklandığının altını çizen Başkan Zafer Sarıkeçe, şu şekilde konuştu; “Erikli Mahallemiz Erikli Güzelleştirme Kooperatifi tarafından yönetildiği dönemde burada itfaiye aracı vardı. Ama sonra nereye gitti, akıbeti nedir bilemiyorum. Belediye buradaki işyerlerinden para alabilmek için tek hat üzerinden son derece çağdışı bir yöntemle elektrik hattı çekiyor ve yangın buradan çıkıyor. Şimdi bu esnafların zararını kim karşılayacak. Allah korusun yangın ormanlık alan sıçrasaydı bunun vebalini kim verecekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manavgat, Muğla gibi bölgelerde çıkan yangınların ardından bu konuda Belediyeler sorumlu demişti. Peki; AKP’li olan Keşan Belediyesinde itfaiye aracı dahi yok. Kendilerinden olanlar sorumlu değil, ama farklı partili bir belediye ise yangından kendisi sorumlu. Keşan Belediye Başkanı kafasını kuma gömmekten vazgeçsin. Belediye Başkanı kendilerine verilen itfaiye aracını ne yapmış bunu da açıklamasını bekliyoruz.”

VERGİSİ VAR HİZMETİ YOK
Öte yandan Keşan Belediyesi tarafından alınan vergi ve harçlara değinen Sarıkeçe, ‘’ Keşan Belediyesi Erikli’den her türlü vergi ve harç alıyor. Bunlardan Bir tanesi de İtfaiye harcıdır. Harcı alıyorsunuz ama hizmeti veremiyorsunuz. Bu bölgeye acilen itfaiye aracı verilmesini tavsiye ediyoruz’’ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat