FAKİRLİKTE DEĞİL, ZENGİNLİKTE EŞİTLENEN BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ

İYİ Parti 2 Ocak 2022 16:42
Videoyu Aç FAKİRLİKTE DEĞİL, ZENGİNLİKTE EŞİTLENEN BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ
A
a
İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, yeni yıl zamlarını değerlendirerek, “2022 yılında da kadınlarımız tencere kaynatmakta zorlanacak” dedi.
2022 yılının halk için nasıl geçeceğini ilk gün yapılan zamlarla anladıklarını ifade eden İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Alim olmaya gerek yok, ülkeyi yönetenler halk için yoksulluk dışında bir vaatte bulunmuyor. Asgari ücrete zam yaptılar ancak daha çalışanın cebine girmeden geri aldılar. Yapılan zamlar, yoksullaşan halkımıza yapılan en kötü yeni yıl hediyesi olmuştur. Kadınlarımız, çocuklarının önüne yemek koymak için çırpınırken, yeni yılda tencereyi nasıl kaynatacağız diye düşünmeye başladı” şeklinde konuştu. 
Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamların tüm ürünlere yansıyacağını ifade eden İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Dövizdeki düşüş için halay çeken halkımızı Nas ile kandıranlar, dış güçler var diyenler, yeni yılda getirdikleri vergiler başta olmak üzere otoyol, lojman kirası gibi kalemlere nasıl bir kılıf bulacak merak ediyoruz. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi fakirlikte değil, zenginlikte eşitlenen, çaresizlikte değil, mutlulukta birleşen, dertlerle değil huzurla güçlenen, yasaklarla değil adaletle özgürleşen, korkularla değil umutla konuşan bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bize inanın, bize güvenin. Hiç merak etmeyin az kaldı” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat