FETÖ SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILSIN ÖNERGESİNE HAYIR DİYENLER İYİ PARTİ’YE ÇAMUR ATMAYA KALKIYOR

Genel 2 Eylül 2021 17:30
Videoyu Aç FETÖ SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILSIN ÖNERGESİNE HAYIR DİYENLER İYİ PARTİ’YE ÇAMUR ATMAYA KALKIYOR
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, katıldığı televizyon programında İYİ Parti için "FETÖ’nün kurdurttuğu partidir" ifadesini kullanan AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a tepki gösterdi.

2017 yılında kurulan İYİ Parti’ye yönelik mesnetsiz dayanaksız iddialarla gündem olmaya çalışanların istediğini elde edemeyeceğini ifade eden İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “İYİ Parti, Fetö terör örgütü ya da herhangi bir terör örgütü ile uzaktan yakından bir alakasının olmadığını defalarca başta sayın Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere tüm teşkilatlarımız dile getirdi. Partimiz, kurulduğu günden beri birçok iftira ile karşı karşıya kaldı. AKP’li Cahit Özkan, kendini gündeme getirmek istemiş olsa gerek ki asılsız ve mesnetsiz bir iddia ile halkın aklını karıştırmaya tevessül etmiştir. Ancak çamur at izi kalsın dönemi bitti. Partimizin, terör örgütlerine bölücülere yönelik dik duruşu, tavrı ve net açıklamaları halkımız nezdinde kabul görmüş ve bu tür iddialara itibar etmemektedir” dedi.
AKP’nin çamur at izi kalsın düşüncesinin, Türk kamuoyu vicdanında yargılanacağını dile getiren Başkan Ekrem Şentürk, “Fetö terör örgütüne ne istediniz de vermedik diyen, mağdur edebiyatı yapan iktidar siyasi rant elde etmek için birilerine bu tür iddialarda bulunuyor. Ama ne yazık ki Partimizin TBMM’ye verdiği ‘FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması’ konusundaki önergenin AK Parti ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildiğini kimse unutmadı. Hem iddialarda bulunacaksınız hem Fetö terör örgütünün siyasi ağı araştırılsın diyen İYİ Parti milletvekilinin genelgesini reddedeceksiniz. Önce aynaya baksınlar sonra halkımızın teveccühünü kazanan İYİ Partiye çamur atmaya kalksınlar” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat