FİKRİ SAĞLAR'DAN ÇİFTÇİ VE ÖĞRENCİLERE SİVİL İTAATSİZLİK ÇAĞRISI "DEMİRÖREN BORCUNU ÖDEYENE KADAR SİZ DE BORCUNUZU ÖDEMEYİN"

Genel 9 Haziran 2021 14:26
Videoyu Aç FİKRİ SAĞLAR'DAN ÇİFTÇİ VE ÖĞRENCİLERE SİVİL İTAATSİZLİK ÇAĞRISI "DEMİRÖREN BORCUNU ÖDEYENE KADAR SİZ DE BORCUNUZU ÖDEMEYİN"
A
a
Eski Devlet ve Kültür Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, KYK borcu olan öğrencilerin ve çiftçinin borçlarını ödememesi için çağrı yaptı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Demirören'in Ziraat Bankası'na olan borcunu ödemediğine ilişkin iddialarına dair açıklama yapan Fikri Sağlar, borcu nedeniyle vergi dairesine
düşürülerek haczedilmek istenen öğrencilere ve çiftçiye çağrıda bulundu. Sağlar şöyle dedi:

"ADALET YOKSA SİVİL İTAATSİZLİK HAKTIR"

"Sevgili çiftçiler ve öğrenciler! Demirören Ziraat Bankası'na olan 750 milyon dolarlık borcunu faizi ile birlikte ödeyene kadar, siz de borcunuzu ödemeyin. Adalet yoksa, sivil itaatsizlik haktır! Bu tüm vatandaşların Anayasal hakkıdır."
1000
icon
Kemal Bulgan 12 Haziran 2021 21:00

Sayın Bakanım yüreğinize sağlık

0 0 Cevap Yaz
Bahattin ÖNER derki 10 Haziran 2021 01:06

Bu duzen degişmedigi surece degirmenin çarkı hep aynı donecektir 5 inşaat şebeke ismi ve onun benzeri iş adamlarinin borcu odenmesi nasilki gerekiyorsa ve onlara taninan haklarin aynisi vatandaşa da ayni sekilde olmasi gerekir ve anayasa daki tanimina sadakatle kalinmasi gerekir,aksi takdirde düzenler ve duzulenler ayrimi devam edecektir .aslinda duzulenler bile bile kendilerini duzduruyorlar birazcik aklini kullandiklari takdirde her şey çok güzel olacak vs soylenecek cok sey var hadi hayirlisi. Son olarak bu calisan kesimde kuresel sermaye gibi tek cati altinda kureselleserek orgutlenilmesi gerekiyor selamlar.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat