FİKRİ SAĞLAR'DAN GECE YARISI KARARNAMELERE TEPKİ "AMAÇ FİİLİ DURUM YARATIP PADİŞAHLIĞIN KALAN EKSİKLERİNİ TAMAMLAMAK"

Genel 25 Mart 2021 13:23
Videoyu Aç FİKRİ SAĞLAR'DAN GECE YARISI KARARNAMELERE TEPKİ "AMAÇ FİİLİ DURUM YARATIP PADİŞAHLIĞIN KALAN EKSİKLERİNİ TAMAMLAMAK"
A
a
Eski Devlet ve Kültür Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Türkiye'nin tarih boyunca başına gelen en büyük talihsizliğin AKP olduğunu söyledi.

"AKLİ SORUNLARI OLAN PADİŞAHLAR BİLE..."

Fikri Sağlar, iktidarın ülke yönetimine ve gece yarısı yayımlanan kararlara değindi. Eleştiri oklarını iktidara yönelten Sağlar, "Türkiye'nin tarih boyunca başına gelmiş en büyük talihsizlik AKP iktidarıdır. Akli sorunları olan bazı padişahların dönemlerinde dahi iyi kötü çalışan bir sistem ve kurallara riayet vardı. AKP iktidarında o dönemlerin dahi gerisine gidilmiştir." dedi.

"BİR SARI ÖKÜZ DAHA VERİLECEK Mİ?"

Gece yarısı kararı ile çekinilen İstanbul Sözleşmesi'ne de değinen Fikri Sağlar, "Anayasa'ya göre İstanbul Sözleşmesi'nden cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çekilmek hukuken imkânsız. Bunu sarayın hukukçuları da bilir. Amaçları, fiili durum yaratarak cumhurbaşkanlığı kararnamelerini kanunun üstüne çıkarıp, padişahlığın kalan eksiklerini tamamlamak. Bir sarı öküz daha verilecek mi?" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat