GELECEK PARTİLİ BAŞKAN GÜLER: “CEZALAR GERİ ÖDENSİN”

Genel 29 Mart 2021 19:29
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN GÜLER: “CEZALAR GERİ ÖDENSİN”
A
a
AK Parti kongresinde ortaya çıkan görüntüler üzerine bir açıklama yapan Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, “Maskesi burnunun altında olduğu için ceza kesilen insanlar oldu. Son yaşananlardan sonra biraz vicdanlı olunmalı ve bu insanlara kesilen cezalar geri verilmeli” dedi.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, AK Parti kongresinde ortaya çıkan görüntüler sonrasında pandemi kurallarını ihlal ettiği için ceza kesilen vatandaşları hatırlattı. Ortada bir adaletsizlik olduğunu ifade eden Başkan Güler, daha önce maskesi burnunun altında diye ya da birkaç saniyeliğine hava almak için maskesini çıkardığı için kesilen cezaların geri ödenmesini istedi. Güler şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye bir hukuk devletidir. Bugün bir vatandaş küçük ihlalinden dolayı ceza alıyorsa, aynı ihlalin çok daha büyüğünü gerçekleştiren kişi de ceza almalıdır. AK Parti kongrelerinde bu durum göz ardı edildi. Bu durumu kabullenmek çok zor. Biraz vicdanı olan, biraz adalet anlayışı olan herkes neden kabullenmenin zor olduğunu çok iyi anlayacaktır.  Maskesi burnunun altında olduğu için ceza kesilen insanlar oldu. Son yaşananlardan sonra biraz vicdanlı olunmalı ve bu insanlara kesilen cezalar geri verilmeli. Bankamatik başında bir çocuğa ‘Babana söyle 3 bin lira daha çeksin’ demek ne kadar ne kadar yürek burkucuysa, binlerce insanı bir araya toplayarak hastalığı yaymak da o kadar yürek burkucu.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat