GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KARIŞ, LİMAN PROJESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Genel 16 Mart 2021 14:16
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KARIŞ, LİMAN PROJESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
A
a
Mersin’in Türkiye’deki en kullanışlı sahillerden birine sahip olduğunu hatırlatan Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, “Mevcut yeşilliği korumanın Mersin adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan Mersin’in farklı bölgelerine de limanlar yapılabilir” dedi.

Akdeniz’de en uzun sahil şeridine sahip illerden biri olan Mersin’de, genişletildiği takdirde Atatürk Parkı’nın önünü kapatacağı gerekçesiyle hakkında uzun süredir tartışılan Mersin Limanı Projesi hakkında Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış da bir değerlendirme yaptı. 

“MERSİN’İN SÖZ SAHİBİ OLACAĞI BİR YAPI İLE BU SÜREÇ YÜRÜTÜLEBİLİR”

 Mersin’in uzun sahil şeridine dikkat çeken Başkan Karış, “Mersin Akdeniz’in en uzun sahillerine sahip ve bölgenin yeşil bir şehri. Bu kapsamda mevcut yeşilliği korumanın Mersin adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Halihazırda çalışan bir limanı büyütmek yerine daha uygun bir alana liman yapmanın hem liman yapılan bölgenin çevresine hem de Mersin’e daha çok katkısı olacağı düşüncesindeyiz.  Bu noktada Mersin’in önde sektör temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve üniversitenin de içinde olacağı bir kurulun bu konu üzerine derinlemesine çalışması gerekmektedir. Mersin ve Akdeniz için hatta Türkiye için önemli bir konunun iyi incelenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla Mersin’in birinci dereceden söz sahibi olacağı bir yapı ile bu süreç yürütülmelidir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat