GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI: “YİĞİT BULUT’UN EKRANLARA ÇIKMASI, HÜKÜMETİN ÇARESİNİN OLMADIĞININ GÖSTERGESİDİR”

Genel 23 Mart 2021 20:10
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI: “YİĞİT BULUT’UN EKRANLARA ÇIKMASI, HÜKÜMETİN ÇARESİNİN OLMADIĞININ GÖSTERGESİDİR”
A
a
Ekonomiye ilişkin verdiği mesajlarla bilinen Yiğit Bulut’un televizyon ekranlarında ekonomiye ilişkin konuşmasına tepki gösteren Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, “Yiğit Bulut’un ekranlara çıkması, hükümetin çaresinin olmadığının göstergesidir” dedi.

Dolar’da yaşanan ani yükseliş, Borsa’daki yüksek değer kaybı sonrası Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut yarım saat arayla farklı haber kanallarında ekonomiyi değerlendirdi. Yaşananlar için, “Spekülatif saldırılar” tarzında ifadeler kullanan Bulut’a, Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Başkan Saygılı, şu ifadeleri kullandı:

“BU ŞAHSIN SÖZÜNE GÜVENEN KALDI MI?”

“Türkiye’nin en büyük aktörlerinden biri olarak görüyorum kendisini. ‘Dolar 3 lirayı geçerse yüzüme tükürün’ ifadelerini kullanmıştı. O günden bugüne Dolar 3 liranın iki katını geçti. Hala en ufak bir utanma belirtisi dahi olmadan halkın karşısında ekonomi değerlendirmesi yapıyor. Ama biz biliyoruz ki Yiğit Bulut’un ekranlara çıkması, hükümetin çaresinin olmadığının göstergesidir.  Milletimiz cebine yüzbinlerce lira maaş giren kişilere değil, gerçek çözüm önerilerine muhtaç. Osmaniye’de her seferinde esnafımızın durumunu dile getiriyoruz, çözüm önerilerimizi de sunuyoruz. Küçük esnafı destekleyin, çiftçiyi görün, yatırımcıya güven verecek siyasi ortamı kurun diyoruz. Ancak karşımıza sürekli Yiğit Bulut çıkıyor. Bu şahsın sözüne güvenen kaldı mı? AK Parti İl Başkanı Sayın Seydi Gülsoy, ekonomi ve işletme eğitimi almış bir yönetici. Söyleyin, bu insanlarla ekonomi düzelir mi?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat