GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI, VALİLİĞİN KARARINI ELEŞTİRDİ: “BÖYLE BİR KARARI AK PARTİ KONGRESİ YAPILMADAN ÖNCE GÖRMEK İSTERDİK”

Genel 16 Mart 2021 20:39
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI, VALİLİĞİN KARARINI ELEŞTİRDİ: “BÖYLE BİR KARARI AK PARTİ KONGRESİ YAPILMADAN ÖNCE GÖRMEK İSTERDİK”
A
a
Osmaniye Valiliği tarafından miting, yürüyüş, kapalı ve açık yer toplantıları gibi etkinliklerin yasaklaması ile ilgili Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, “Böyle bir kararı AK Parti kongresi yapılmadan önce görmek isterdik” dedi.

Yeni vaka oranlarının açıklanmasının ardından çok yüksek riskli iller arasında yer alan Osmaniye’de Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Genel asayişin korunması amacıyla mülki amirliklerin uygun göreceği sosyal mesafe kuralına uyularak yapılacak etkinlikler hariç olmak üzere; miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, açık alanda toplanma, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni, vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının, pankart/afiş asılması 29 Mart 2021 günü saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır” dendi.

“AK PARTİ KONGRESİ YAPILIRKEN NEDEN KİMSE SES ÇIKARMADI”

Konuyla ilgili Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, “Bizler bir an önce Osmaniye’nin eski güzel günlerine dönmesini, esnafının vatandaşının rahat rahat nefes alarak, hayatına devam etmesini istiyoruz. Osmaniye’nin kamu yönetiminde bulunan kişilerin de bunu istediğine eminiz. Verilen kararın da yanındayız. Ancak böyle bir kararı AK Parti kongresi yapılmadan önce görmek isterdik. Çevre illerden de gelen binlerce vatandaşımız Osmaniye’de kapalı bir alanda dip dibe, çoğu zaman maskeleri burunlarını kapatmayacak şekilde bir arada vakit geçirdi, bir arada bağırdı. Şimdiki durumumuzda o günün etkisinin olmayacağını söyleyebilecek kimse yoktur diye düşünüyorum ve sormak istiyorum. AK Parti kongresi yapılırken neden kimse ses çıkarmadı? Sayın Valimiz, Sayın İl Sağlık Müdürümüz, sizce de bu açıklığa kavuşturulması gereken bir konu değil midir?” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat