GELECEK PARTİLİ BOZYOKUŞ’TAN HAYAT PAHALILIĞI YORUMU “BU BUHRANDAN ANCAK SEÇİMLE ÇIKILABİLİR”

Genel 8 Kasım 2021 23:00
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BOZYOKUŞ’TAN HAYAT PAHALILIĞI YORUMU “BU BUHRANDAN ANCAK SEÇİMLE ÇIKILABİLİR”
A
a
Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, hayat pahalılığına ilişkin yapılan anket üzerine konuştu. Başkan Bozyokuş, “Yaşanan bu buhran ancak yapılacak bir seçimle çıkılabilir” dedi.

Metropoll’ün yaptığı ankete göre katılımcıların yüzde 95’i hayat pahalılığını kabul ederken sadece yüzde 5’lik bir kesim ‘hayat pahalılığı yok’ yanıtını verdi. Araştırmaya katılan AKP’lilerin yüzde 12,6’sı, “Hayat pahalılığı dayanılmaz boyutlara ulaştı”, yüzde 33,9’u “Çok zorlanıyoruz”, yüzde 38,9’u “Zorlanıyoruz ama dayanılmayacak gibi değil” dedi. AKP’lilerin sadece yüzde 13,7’si “Hayat pahalılığı yok” dedi.

Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş da hayat pahalılığına ilişkin açıklama yaparak şunları söyledi:

“İNSANLAR MAĞAZALARDAN ELLERİ BOŞ ÇIKIYOR”

“Hem anketlerde hem de sokağa indiğimizde insanların bulunduğu durumu çıplak bir şekilde görebiliyoruz. Misal sokağa çıkan ve mağazalara kendilerine bir şey almak için giren insanlar fiyatları görünce şoka giriyor ve ne yazık ki heves ettikleri şey kursaklarında kalıyor. Özellikle gençler arasında bu durumun çok sık yaşandığını gözlemliyoruz. Gençler geziyor, temel ihtiyaçları olan gıda tüketimlerini en makul şekilde giderebiliyor ancak iş giyim-kuşama gelince, biraz olsun heves ettikleri şeye ulaşmaya gelince orada önlerine metrelerce örülü bir duvar çıkıyor. Kendilerine üst baş almak isteyen insanlarımız fiyatlar karşısında şok uğruyor. Bir mağazadan diğerine giriyor ama elleri boş çıkıyor.”

“İNSANLARIN ALIŞVERİŞE BİR ADIM İLERİ İKİ ADIM GERİ GİDEREK MARKETE GİRİYOR”

“Tabi bahsettiğim kısım sosyal hayattan bir kesitti. Bunun bir de mutfak kısmı var. Yine insanlar alışverişe gittiklerinde ayakları bir ileri iki geri giderek markete giriyor. Geçmişte yağ kuyruğu diyerek örnek gösterdiğimiz durumdan daha garip hallerle karşı karşıya kalıyoruz. Kelepçelenen yağlar, alarm takılan yağlar gibi görüntülerle muhatap oluyor ve bu çok acı verici. Asgari ücretle geçinmeye çalışan milyonlarca insan kirası, faturası, alışverişi derken cebinde 5 kuruş para kalmıyor. O nedenle yapılan ankette çıkan oran gayet doğaldır. Bu buhrandan tek çıkış yolu var o da sandığın milletin önüne koyulmasıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat