Gelecek Partili Dilmaç 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı

Genel 22 Nisan 2021 17:37
Videoyu Aç Gelecek Partili Dilmaç 23 Nisan Çocuk Bayramını Kutladı
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet DİLMAÇ, "Bundan bir asır önce, tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen; inanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran ecdadımız, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak milli iradenin gücünü tescil etmiştir" dedi.

Başkan Dilmaç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Dilmaç mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk şanlı zaferin büyük sembolü olan 23 Nisan’ı vatan ve özgürlük bilincinin unutulmaz nişanesi ve aydınlık yarınlar için inanç, azim ve cesaretin sembolü olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, aziz milletimizin, şartlar ne olursa olsun; özgür tercihlerinin yok sayılmasına müsaade etmeyeceğinin ve iradesine hiçbir gücün asla ipotek koyamayacağının tüm dünyaya ilanıdır.

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, geçmişten günümüze vatan ve mukaddesat yolunda canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını kutluyor; aziz milletimizi ilelebet payidar kılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat