GELECEK PARTİLİ İL BAŞKANI SAYGILI: “HÜKÜMETİN SON ÇIRPINIŞLARI”

Genel 20 Nisan 2021 18:10
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ İL BAŞKANI SAYGILI: “HÜKÜMETİN SON ÇIRPINIŞLARI”
A
a
AK Parti iktidarının son günlerini yaşadığını ifade eden Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, “Bütün sektörlerde yandaşlara ödemeler devam etti. Ben de şunu diyorum; eğitim, sağlık ve tarım konusunda devam etmeliydi. Hükümetin son çırpınışları” dedi.

 Katıldığı canlı yayında ekonomi üzerine konuşan Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, hükümetin pandemi sürecindeki politikalarını eleştirdi. Sağlık, eğitim ve tarım konusuna yatırım yapılmadığını ifade eden Başkan Saygılı, hükümetin son günlerini yaşadığına dikkat çekti.

“128 MİLYAR DOLAR ŞU AN ORTADA YOK, KAYIP”

Hükümetin desteklemeyi yanlış alanlara yaptığını ifade den İl Başkanı Saygılı, “Ülkenin üç temel konusu; sağlık, eğitim ve tarım. Bütün harcamalar devam etti. Bütün sektörlerde yandaşlara ödemeler devam etti. Ben de şunu diyorum; eğitim, sağlık ve tarım konusunda devam etmeliydi, diğer konularda kesinlik bir harcama yapılmamalıydı ve durmalıydı. Ama maalesef hükümet bu pandemi konusunu iyi yönetemedi. İktidar şu an maalesef üç, beş yandaş müteahhitte ve yandaşlara kaynak aktarıyor ama eğitim, sağlık ve tarıma yeterince kaynak aktaramıyor ve zaten bütçede para yok. 128 milyar Dolar şu an ortada yok, kayıp” dedi.

“TEK BAŞINA KALDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız kaldığını ifade eden Saygılı, “Dolayısıyla diğer kaynaklarda harcamalar durabilirdi ve esnaflarımıza, çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerine oradaki kaynak aktarılabilirdi. Bir ay tam kapanma ile bu virüs belasını bu ülkeden çabucak def edebilirdik, gönderebildik. Ama hükümet şu an bu ülkeyi yönetemiyor, ekonomi konusunda çok başarısız, COVİD-19 pandemi konusunda çok başarısız. Yeterince yönetecek ekipleri de kalmadı aslında. Yanındaki bütün kişileri, ekonomi uzmanlarını vesaire yanındaki en güçlü insanları zaten gönderdi. Şu an tek başına kaldı. Hükümetin son çırpınışları” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat