GELECEK PARTİLİ ÖCMENLER’DEN DİKKAT ÇEKEN UYARI “TARIM ALANLARI AZALIYOR, HALKI AÇLIK VE FAKİRLİK BEKLİYOR”

Genel 12 Şubat 2021 14:31
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ ÖCMENLER’DEN DİKKAT ÇEKEN UYARI “TARIM ALANLARI AZALIYOR, HALKI AÇLIK VE FAKİRLİK BEKLİYOR”
A
a
Gelecek Partisi İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, Türkiye’nin tarımda dibe vurduğunu söyleyerek, “halkı açlık ve fakirlik bekliyor” dedi.

Gelecek Partisi İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, TÜİK verilerine göre 2004-2018 yılları arasında Türkiye’de işlenen tarım alanlarında yüzde 17,11’lik bir azalma olduğuna dikkat çekti. 

“ERDOĞAN’I UZAY, HALKI AÇLIK BEKLİYOR”

Öcmenler, “Konya'da yüzde 28,59 azalma, Şanlıurfa’da yüzde 17,90 azalma; Ankara’nın işlenen tarım alanında ise yüzde 6,25 azalma olmuştur. Bu, zaten zor bir süreçten geçen halkın açlıkla sınanması demektir. Yani Erdoğan’ı uzay, halkı açlık ve fakirlik bekliyor” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ ADIMLARIN BUGÜNDEN ATILMASI LAZIM”

İhalelerde yüksek fiyat veren şirketlerden ürünlerin alındığının da altını çizen Gelecek Partili Öcmenler, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 11 Şubat 2021 günü yapılan 235 bin ton ithal mısır alım ihalesinde en yüksek fiyat veren Cargill ve Erser’den alım yapılacak. Tarım sanayi hamlesi için bugünden adımları atmazsak, gelecekte kronik aç ve fakir bir ülke olacağız.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat