GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ: “EKONOMİK KRİZ BİRAZ DA DEMOKRASİ VE YARGININ SİYASALLAŞTIRILMASI KRİZİDİR”

Genel 24 Nisan 2021 13:57
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ: “EKONOMİK KRİZ BİRAZ DA DEMOKRASİ VE YARGININ SİYASALLAŞTIRILMASI KRİZİDİR”
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 128 milyar dolar ile ilgili konunun, başka ülkede olması halinde on tane hükümeti götürebileceğini savundu.
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Merkez Bankası ile ilgili muhalefetin iktidara sorduğu “128 milyar dolar nerede?” sorusuna ilişkin konuştu. Bu soruyla siyasette dengelerin değiştiğinin altını çizen Özdağ şunları söyledi:

“BAŞKA ÜLKEDE OLSA BU KRİZ 10 TANE HÜKÜMETİ GÖTÜRÜRDÜ”

“128 milyar dolar meselesi siyasette bütün dengeleri değiştirdi. İktidar çırpınıyor, çırpınıyor ama bir türlü toplumu ikna edecek bir izah tarzı bulamıyor. Şimdiye kadar koalisyon iktidarı suçluyor, muhalefet kendisini savunuyordu. Muhalefet HDP, FETÖ, darbecilik vb. gibi ithamlara cevap vermekten iktidarı eleştirmeye vakit bulamıyordu ama artık her şey değişti, uzun zamandır savunmada olan koalisyon iktidarı, suçlayan ise muhalefet. Başka bir demokratik ülkede olsa bu kriz on tane hükümeti götürürdü. Bu az bir para değil, bir
milletin kaderini etkileyebilecek kadar çok büyük bir para.”

“ŞİMDİ EKONOMİK, HUKUKİ VE AHLAKİ BİR KRİZLE BOĞUŞUYORUZ”

“2000 yılı krizi bir nevi finans kriziydi. Birkaç bankanın içinin boşaltılması ülkeyi felaketin eşiğine getirdi. Bankalar iflas etti, piyasalar çöktü, döviz katlanılamayacak kadar pahalılaştı, faizler tavan yaptı. Oysa o tarihlerde götürülen, hiç edilen, cebelleş edilen para 128 milyarın beşte biri bile değildi. ANASOL-M hükümeti öyle gitti. AKP'yi de iktidara o kriz getirmişti. Şimdi daha büyük bir ekonomik, hukuki, ahlaki krizle boğuşuyoruz. Üstelik bu milletin bütün varlıkları, zenginlikleri satılmasına, varlık fonu üzerinden rehin verilmesine rağmen.”

“SATA SATA BİR ÜLKE DÜZLÜĞE ÇIKABİLİR Mİ?”

“Şu sıralar Kanal İstanbul ile 3. Köprü için Çinlilerle pazarlık yapıldığı yazılıyor, konuşuluyor. Sata sata bir ülke düzlüğe çıkabilir mi? Bunlar kapitülasyonların güncellenmiş biçimidir. Bu hızla giderse birkaç yılda millete ait hiçbir varlık kalmayacak. Demokrasiler, yapamayanın bıraktığı, yapabilenin geldiği rejimlerdir. Bunu denetleyecek olan halktır. Ancak demokrasilerin tek denetim mekanizması halk değildir. Yargı da bir denetim mekanizmasıdır. Yargının işlevsizleştiği yerde her türlü kanunsuzluk mümkün hale gelir. Ekonomik kriz biraz da demokrasi krizidir, yargının siyasallaştırılması krizidir. Denetimsizlik krizidir. Yargı tam ve kâmil manada bağımsız, objektif, tarafsız görevini yapabilseydi, 128 milyar dolar öyle kolayca harcanabilir miydi? Yargı görevini yapabilse hep aynı firmalara ihale verilebilir miydi? Yargı görevini yapabilse milleti soyup soğana çeviren garantili yollar, tüneller, Şehir Hastaneleri olur muydu? Yargı görevini yapabilse kutu kutu dolarlar, Rıza Zarrab'lar olur muydu? Bunların hiçbiri olmazdı.”

“KAÇAKÇILIĞIN BİR AKP BELEDİYELERİ KLASİĞİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

“Son skandal, belediyeler üzerinden yapılan insan kaçakçılığı. İktidar bunun üzerine gideceğine diğer partileri de bu işe karıştırmaya çalıştı. Sonunda ne oldu, muhalefetin bu işe bulaşmadığı, kaçakçılığın bir AKP Belediyelerinin klasiği olduğu ortaya çıktı.” 

TÜRKİYE’NİN CİDDİ BİR RESTORASYONA İHTİYACI VAR”

“Türkiye'nin ciddi bir restorasyona ihtiyacı var. AKP'nin son on yılı bir devlet nasıl soyulurun örnekleri ile dolu. Bugün 5-6 maaş birden alan yandaş bürokratları konuşuyoruz, bir de her birinin birkaç şirketi olan vekiller, bakanların var olduğu iddialarını. Onlar üzerinden yapılan usulsüz ticaretler iddiası var. Yarın bu şirketler mercek altına alındığında nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalacağımız görülecektir. Bütün bir vatan sathını ticari rant aracı görme zihniyeti ülke kaynaklarını çarçur etti. Geldiğimiz nokta ortada. Bu yapılanları ne din kabul eder ne insanlık ne de hukuk.

“KRİZİN SEBEBİ YÖNETİM TARZIDIR, BİTMESİ DE BU ZİHNİYETİN İKTİDARI KAYBETMESİNE BAĞLIDIR”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, son olarak artık mızrağın çuvala sığmadığını söyleyerek, “Zırva tevil götürmüyor. Vatandaş; maalesef, yüce dinimizin toplumun gözlerini bağlamak için kullanıldığını görüyor. Soygun, gösterişli camiler yaparak gizlenemiyor. Krizin sebebi bu yönetim tarzıdır, bitmesi de ancak bu zihniyetin iktidarı kaybetmesine bağlıdır. Muhalefet susmamalı, konuşmalı, daha cesur olmalıdır. Ve bu milletin heba edilen her kuruşunun hesabını mutlaka ama mutlaka sormalıdır.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat