GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ, PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI: “OYUMUZ YÜZDE 10 CİVARINDA”

Genel 4 Mart 2021 12:17
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ, PARTİSİNİN OY ORANINI AÇIKLADI: “OYUMUZ YÜZDE 10 CİVARINDA”
A
a
Katıldığı canlı yayında, Gelecek Partisi’nin oy oranına ilişkin değerlendirme yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Güneydoğu Anadolu bölgesinde oyumuz yüzde 10 civarında. Çok büyük bir oy bu. Türkiye’deki oyumuz da 5 ile 8 arasında” dedi.

YouTube’da Bitaraf TV’de Siyasetin Nabzı programında Mesut Solak’ın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin Güneydoğu Anadolu bölgesindeki gücüne değindi.

“MESELE MİLLETİMİZİ KUCAKLAMAKTAN GEÇER”

HDP’nin kapatılması doğru bulmadığını ifade ederek, iktidarın politikalarının kutuplaşmaya neden olduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, “HDP kapatılsın derken başkalarını konsolide ederek Türkiye’deki ayrışmaya sebep veriyor. Yani bu terörü önleme, bölücülüğü önleme metodu değil. Mesele milletimizi kucaklamaktan geçer. HDP’ye oy veren Kürt’ün, Müslüman’dan Hristiyan’ına kadar, Nusayri’sinden Süryani’sine kadar, bunların hepsini aidiyet duygusuyla bu devlete bağlamaktan geçer. Doğru anlatmak lazım. Türkiye’nin bütünlüğü içerisinde ileri derece vatandaş yapmak lazım. Yoksa siz rektörleri sadece kendi partinizden atarsanız, siz Gelecek Partilileri dışlarsanız, DEVA Partilileri dışlarsanız, HDP’lileri dışlarsanız, CHP’lileri dışlarsanız, Alevi vatandaşlarımızı dışlarsanız, ‘şuna oy verdi’ diyerek Kürtleri, Türkleri dışlarsanız, bir Müslümanı dışlarsanız, bu devletin gücü zayıflamış olur. 

“GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA BAZI İLLERDE İKİNCİ PARTİYİZ”

Partisinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yüksek bir oy oranına sahip olduğunu ifade eden Özdağ, “Vatandaşlık noktasında Türkiye’de eksiklikler varsa, hangi kesimin, hangi etnik yapının, hangi mezhepsel yapının bir demokratik eksikliği varsa onu gidermek hepimizin görevi olmalıdır. Birlikte yaşama iradesini güçlendirmek icap etmektedir. Böyle bir ortamda Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verilmez. Zaten Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeki insanlar da kaçıyorlar. Biz şu an Güneydoğu Anadolu’da bazı illerde ikinci partiyiz. Bazı illerde üçüncü partiyiz. Bazı yerlerde AK Parti, HDP, Gelecek Partisi; bazı yerlerde HDP, AK Parti, Gelecek Partisi; bazı yerlerde HDP, Gelecek Partisi; bazı yerlerde de AK Parti, Gelecek Partisi şeklinde biz ikinci partiyiz. Bazı yerlerde de üçüncü partiyiz. Güneydoğu Anadolu bölgesinde oyumuz yüzde 10 civarında. Çok büyük bir oy bu. Türkiye’deki oyumuz da 5 ile 8 arasında. Her geçen gün büyüyoruz, gelişiyoruz” ifadelerini kullandı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat