GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ’DAN AKP’YE “ERDOĞANİZM İÇİN DİNİ KULLANIYORLAR” “BU ÜLKENİN AYDINI VE GAZETECİSİ ÜLKEYİ TANIMIYOR”

Genel 9 Eylül 2021 13:28
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ’DAN AKP’YE “ERDOĞANİZM İÇİN DİNİ KULLANIYORLAR” “BU ÜLKENİN AYDINI VE GAZETECİSİ ÜLKEYİ TANIMIYOR”
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP’nin kişiye özel bir devlet şekli için dini kullandığını, FETÖ mücadelesinin de darbe ile mücadele için değil Erdoğanizmi ülkeye yerleştirmek için kullanıldığını ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İPLER ELE GEÇİNCE AJANDASINI YAVAŞ YAVAŞ AÇTI”

“Bu ülkenin gazetecisi, aydını ne yazık ki genellikle bu ülkeyi tanımıyor. Onun için de isabetli analizler yapılamıyor. Sayın Erdoğan aşağı yukarı 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Bu noktaya birdenbire gelinmedi. Önce demokratik bir görüntü verildi. İpler ele geçirilinceye kadar hukuka saygılı, barışçı bir çizgi izlendi. İpleri ele geçirdikten sonra ajandasını açarak yavaş yavaş hedeflerini gerçekleştirmeye başladı.”

“AKP İSLAMI AMACINA DAHA KOLAY ULAŞMAK İÇİN KULLANDI”

“2010 referandumundan sonra adım adım genellikle anti demokratik bir sisteme geçildi. Sanıldığı gibi İslami bir düzene geçişin hazırlığı değildi bunlar. Çağımızın önemli alimleri İslam’a en uygun sistemin demokrasi olduğunu söylüyorlar. Mesela Moritanyalı Şankıti, yönetimin meşruiyetinin kaynağının halk olduğunu ve İslam'a en uygun yönetim şeklinin demokrasi olduğunu söylüyor. AKP İslam'ı amacına daha kolay ulaşmak için kullandı. 2010'dan beri adım adım kurulan düzen kişiye özel devlet şeklidir. Bir kişinin nefsini, beklentilerini, ihtiraslarını tatmin için tanzim edilmiş bir yönetim şeklidir. Din sadece tepkileri azaltmak, kitleleri uyuşturmak için kullanılan işlevsel bir araçtır.”

“DARBE, ERDOĞANİZMİ YERLEŞTİRMEK İÇİN KULLANILIYOR”

“FETÖ darbesi de darbenin bastırılmasından sonra yukarıda bahsettiğim ajandanın gerçekleştirilmesi için sopa siyasetini meşrulaştırmak için kullanılmıştır. Darbe ile mücadele ayrı, onu bahane ederek demokrasiden uzaklaşmak ayrı. FETÖ mücadelesi, son zamanlarda darbe ile mücadele için değil, Erdoğanizm'i yerleştirmek için kullanılıyor. Şunun için bu ülkenin gazetecisi, yazarı, entelektüeli bu halkı tanımıyor, Türk siyasetini doğru tahlil etmiyor diyorum.”

“ERDOĞAN TİPİNDE LİDERLER SON NEFESİNE KADAR GÜCÜ BIRAKMAK İSTEMEZLER”

“Seçim yaklaştıkça çeşitli senaryolar da servise sokuluyor. Bunlardan belki en abuk sabuk olanı Erdoğan'ın aday olmayacağına dair yapılan analizler. 20 koca yıl bu çevrelerin Erdoğan'ı tanımaları için yetmemiş. Bu kafa ile giderlerse bir yirmi yıl daha Erdoğan'ı anlayamazlar. Erdoğan tipinde liderler son nefeslerine kadar gücü bırakmak istemezler.”

“AKP ARTIK TÜRKİYE İÇİN SİYASET YAPMIYOR”

“Abdullah Gül üzerinden yapılan projeksiyonların hiçbir inandırıcı yanı yoktur. AKP artık Türkiye için siyaset yapmıyor. O kadar çok yanlışa karıştılar ki artık hesap vermemek için siyaset yapıyorlar. Erdoğan yüzde bir bile şansı olduğunu düşünse, bilse adaylığı kimseye bırakmaz. Kendisi için siyaset yapanlar başkalarına güvenmezler, hayatlarını başkalarının merhametine yahut ellerine teslim etmezler çünkü güce sahip oldukları müddetçe kendilerini koruyabileceklerini bilirler.”

“VATANDAŞIN YETKİ VERMEDİĞİ HİÇ KİMSE HERHANGİ BİR MAKAMDA OTURAMAZ”

“Cumhur İttifakının adayı kesinlikle Erdoğan olacaktır. AKP'de Erdoğan da hatta Bahçeli de buna mahkumdur. Muhalefetin hesabını buna göre yapması gerekir. Gitmezler, ortalığı karıştırırlar şeklindeki ifadeler muhalefete psikolojik savaş uygulanmasıdır. Siyaset mühendisliğidir. Bazı aklı evvel gazeteciler de buna alet oluyor. Vatandaşın yetki vermediği hiç kimse herhangi bir makamda oturamaz.”

“GÜL SENARYOLARI DAĞILAN TABANI TUTMAK İÇİN”

“Gül senaryoları biraz da dağılan tabanı tutmak için. Gül gelince DEVA ve GELECEK'te gelir, Erdoğan yine seçilir imajı verilerek AKP'den umudunu kesenleri, kararsızları geri çevirmek istiyorlar. Bu, aklını kim bilir nerede kaybetmiş gazeteciler ile kıymeti kendinden menkul yorumcular bıraksa düşecekler ama bırakmıyorlar ki. Akla ziyan yorumlarla bilerek veya bilmeyerek Erdoğan'ın değirmenine su taşıyorlar.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat