GELECEK PARTİLİ YILDIRIM’DAN EMNİYET’E KIRMIZI ALARM!

Genel 24 Mart 2022 18:27
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ YILDIRIM’DAN EMNİYET’E KIRMIZI ALARM!
A
a
“GÖZ GÖRE GÖRE YAŞANABİLECEK BU OLAYI DURDURUN”
Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Mürşide Gizem Yıldırım, kadına yönelik şiddet konusuna ilişkin emniyet yetkililerine çağrıda bulundu.
İstanbul’da yaşayan Hülya Kaya, 3 yıldır evli olduğu eşinden hamile kaldıktan sonra şiddet görmeye başladı. Kaya, eşinin üç kadınla da imam nikahlı eşi olduğunu öğrenince kumalığı kabul etmeyerek boşanmak istedi. Hülya Kaya gördüğü şiddetten yılarak annesinin evine döndü fakat cani koca A.D, Kaya’nın peşini bırakmayarak silahla genç kadını ayağından vurdu. Saldırgandan 5 gündür haber alınamıyor. Hülya Kaya ise korku içinde yetkililerden bir an önce A.D’nin bulunmasını istiyor.
“HÜLYA’YI YAŞATIN Kİ DEVLET YAŞASIN”
Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Mürşide Gizem Yıldırım da yaşanan kadına şiddet olayına dair açıklamada bulunarak şunları söyledi:
“Hülya Kaya küçük bir çocuğu ile annesinin evinde ölümü bekliyor! Kocası olacak cani ise onca saldırısı ve tehdidin üzerine kayıplara karıştı. Hülya Kaya “Kadın olarak ne kadar değersizmişiz. Üst mercilere sesimi duyuramadım” diyerek yakınıyor ve diyor ki “Ben öldükten, evlatlarım öksüz kaldıktan sonra saldırganı bulmanız neye yarayacak?” O kadar haklı bir isyan ki? Bugüne kadar yaşanan kadın cinayetlerinin çoğu ihmalden, yok saymaktan olmadı mı? Şiddete başvuran kişi hep elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezdi. Bu kez yine örneklerini birçok kez yaşadığımız bir olayla karşı karşıyayız. İsimler belli, şahıslar belli. Şiddete uğrayan belli. Yetkililere sesleniyor, yetkililere sesleniyorum! Lütfen bir an önce, bir kadın daha cinayete kurban gitmeden, bir evlat daha öksüz kalmadan bu saldırganı bulun ve gereğini yaptın. Devletin gücünü tam olarak da bu tür konularda görmek istiyoruz. İnsanı yaşatın ki devlet yaşasın sözünü işte şimdi pratikte görmemiz lazım. Hülya’yı yaşatın, evladının öksüz kalmasını engelleyin ki devlet yaşasın. Göz göre göre yaşanabilecek bu olayı durdurun!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat