Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Dilmaç’tan 15 Temmuz Mesajı

Genel 14 Temmuz 2021 16:13
Videoyu Aç Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Dilmaç’tan 15 Temmuz Mesajı
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 15 Temmuz’un beşinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Dilmaç mesajında: “15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen hain kalkışmaya karşı, aziz milletimiz, tıpkı Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi ecdadından almış olduğu güç ve ilhamla canını ortaya koyarak kendi iradesine ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi, Aksaray’da da gencinden yaşlısına tüm vatandaşlarımız, 15 Temmuz gecesi üzerlerine düşeni yaparak meydanları doldurdu.  Emanetlerine sahip çıktı ve hainlerin emellerine ulaşmalarına engel oldu. Bundan sonra bize düşen görev, yapılanları unutmamak kaydıyla aynı özveriyle bu vatan ve millet sevdamızı gelecek kuşaklara aktarmak, birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak ülkemizi daha iyi seviyelere ulaştırmaktır. 

Bu vesile ile iktidarada bir çağrıda bulunmak istiyorum, 15 Temmuz dolayısı ile hakları ellerinden alınan KHK mağdurlarınada bir an önce haklarını iade edin ve 15 Temmuz ihanetinide bahane ederek, Bu toprağın vatansever çocuklarını Fetöcülükle yaftalamayın, ayrıştırmayın, bölmeyin ve en kısa zamanda Fetönün siyasi ayağını ortaya çıkaracak bir komisyon kurarak, halkımızı bu konuda aydınlatın ki; Sizde beğenmediğiniz herkese fetöcü diyemeyin. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımıza ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnen, bu uğurda canlarını feda ederek Türkiye'nin kaderini değiştiren 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor,  kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum" dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat