Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet DİLMAÇ , “ÇANAKKALE ZAFERİ AZMİN MANEVİ MİRASININ, HATIRLANDIĞI ÖNEMLİ BİR GÜNDÜR”

Genel 17 Mart 2021 13:03
Videoyu Aç Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet DİLMAÇ , “ÇANAKKALE ZAFERİ AZMİN MANEVİ MİRASININ, HATIRLANDIĞI ÖNEMLİ BİR GÜNDÜR”
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet DİLMAÇ, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Dilmaç, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde şehitlerimizi, gazilerimizi ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle, dua ile anıyoruz. Çanakkale Zaferi, geçmişi şanlı zaferlerle dolu bir milletin küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği destansı bir mücadelenin simgesi olarak tarihimizin en şanlı zaferleri arasındadır.

Osmanlı İmparatorluğunun içinde bulunduğu zor duruma rağmen şanlı ordusuyla Dünyanın en gelişmiş ve en teknolojik donanmasına sahip işgalci ülkelerine karşı verdiği savaşın sonucunda elde ettiği zaferdir.

Tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de hem karada hem denizde verilen mücadelelerde iki tarafta 500 binden fazla zayiat oldu. Osmanlı ordusunun 106 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek Çanakkale Geçilmez Destanını yazdırdığı tarih, Türkiye’nin dört yanında hatırlatılacak. “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümü dolayısıyla Mehmetçik’in hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, hatırlandığı önemli bir gündür.

Bu vesile ile Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan tüm kahramanlarımızı, Çanakkale ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla, dua ile anıyoruz. Bu günlerde Suriye, Irak, Libya’da tarih yazan, savaşan kahramanlarımızdan Allah razı olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize Allah’tan şifalar diliyoruz.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat