GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ, PATATES-SOĞAN ALIMLARINA ŞİİRLE CEVAP VERDİ: “YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA, BİLMEM SÖYLESEM Mİ, SÖYLEMESEM Mİ?”

Türkiye 15 Nisan 2021 12:10
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZDAĞ, PATATES-SOĞAN ALIMLARINA ŞİİRLE CEVAP VERDİ: “YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA, BİLMEM SÖYLESEM Mİ, SÖYLEMESEM Mİ?”
A
a
Patates, soğan alımı ve dağıtımı ile ilgili Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından Mahzuni Şerif’in “Ağlasam mı?” şiirini paylaşarak tepki gösterdi. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Toprak Mahsulleri Ofisini görevlendirmesiyle beraber patates ve soğan alımları başladı. Alınan soğan ve patateslerin, üzerinde Türk bayrakları olan kamyonlarla dağıtıma çıkması, Valilerin ve siyasilerin törenler düzenleyerek pozlar vermesi tepkiye neden oldu. Yaşananlarla ilgili dikkat çeken bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan geldi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda patates dağıtımı sırasında çekilen iki fotoğrafın üzerine, Mahzuni Şerif’in “Ağlasam mı?” şiirini ekledi. “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” ifadesiyle dikkat çeken o şiir:

“AĞLASAM MI?”

“Mevlam gül diyerek iki göz vermiş, 
Bilmem ağlasam mı, ağlamasam mı? 
Dura dura bir sel oldum erenler, 
Bilmem çağlasam mı, çağlamasam mı?
 Yoksulun sırtından doyan doyana,
 Bunu gören yürek nasıl dayana. 
Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, 
Bilmem söylesem mi, söylemesem mi?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat