Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’dan 15 Temmuz Mesajı

Türkiye 14 Temmuz 2021 13:44
Videoyu Aç Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’dan 15 Temmuz Mesajı
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz’un beşinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Özdağ mesajında; “15 Temmuz 2016 günü, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisinde yuvalanmış Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) mensup bir grup üniformalı hain tarafından mevcut hükümetimizi yıkmak ve devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile Cumhuriyet tarihimizin en hain darbe girişimi gerçekleştirilmiştir. Karanlık güçler tarafından milli iradeye karşı uygulamaya konulan bu darbe girişiminde; başta halkın iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi ve birçok kritik noktaya saldırılar düzenlenmiş, köprüler, havalimanları, basın kuruluşları işgal edilerek halkımız sindirilmeye çalışılmıştır.

Geçmişte yaşanılan darbelerin yıkıcı etkilerini üzerinden atamayan ve her darbe girişiminin ülkemizi ne kadar geriye götürdüğünün bilincinde olan aziz milletimiz, meydanlara inerek bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Üzerlerine sürülen tanklara ve ölüm kusan silahlara aldırış etmeden, şehadeti göze alıp darbeyi bastıran bu millet, bir bakıma darbecilere darbe yaparak, darbecilere ve darbeden medet uman zihniyete en güzel cevabı vermiştir. Yeniden dirilişin destanının yazıldığı o gecede 7’den 70’ e her vatandaşımız geçmişinden aldığı ilhamla sokaklara ve meydanlara inerek milli iradeye sahip çıkmıştır. Aradan geçen beş yılda herkes şunu iyice gördü ki, şehitlerin kanıyla sulanan bu topraklarda binlerce yıllardır bir arada yaşayan bu milletin büyük fedakârlıklarla bu seviyeye getirdiği Türkiye Cumhuriyeti içeriden veya dışarıdan yapılacak saldırılara pabuç bırakacak bir ülke değildir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat