Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, KADIN CİNAYETLERİNDE RAKAMLAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Genel 6 Mart 2021 21:22
Videoyu Aç Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, KADIN CİNAYETLERİNDE RAKAMLAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile mesaj yayınladı. 

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kadın cinayetlerinin her geçen gün arttığına dikkat çekerken iş hayatındaysa kadınların mobinge, tacize maruz kaldıklarını söyledi. Özdağ ayrıca, verilen cezaların caydırıcı olmayışından kaynaklı olarak kadın cinayetlerinin arttığına dikkat çekti. 
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Kadınlarımız her daim hak ettikleri konumda, ailenin ve toplumun merkezinde yer almışlardır. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri bu sorumluluklarla Türk Milleti’nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. Ancak ne yazık ki kanunlarımız halen kadınlarımızı koruyamamaktadır. Ancak kadın öldükten sonra verilen cezalar ise malesef ki gideni geri getirerememektedir. Türkiye'de 2020 yılında erkekler tarafından 300 kadın öldürülmüş ve 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulunmuştur. Bu rakamlardan da anlaşıldığı gibi artık devletin kadın cinayetlerini durdurması gerekmekte ve caydırıc cezalar vermek zorundadır. Aksi takdirde ne yazık ki bu rakamlar her geçen gün artmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat