GELECEK PARTİSİ MANİSA KADIN KOLLARI, UYGUR TÜRKLERİ İÇİN İMZA TOPLADI

Genel 31 Mart 2021 15:04
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MANİSA KADIN KOLLARI, UYGUR TÜRKLERİ İÇİN İMZA TOPLADI
A
a
Çin tarafından sistematik zulme maruz kalan Uygur Türklerinin sorunlarına dikkat çekmek isteyen Gelecek Partisi Manisa İl Kadın Kolları Başkanlığı, imza çalışması yaptı.
Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türkleri, Çin’in sistematik işkencelerine maruz kalıyor. Konuyla ilgili Dünya’nın farklı bölgelerinde çalışmalar yürütülürken, Türkiye’de resmi olarak bir adım atılmadı. Bu eksikliğe dikkat çekmek isteyen Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanlığı, şehir merkezinde 2 farklı noktada stant kurarak, Uygur Türkleri için imza topladı.
Manisalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çalışmayla ilgili Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, “Hemşehrilerimizin yaşanan bu zulme karşı tepkisi çok net. Onların bu desteğini görmek bizleri çok mutlu etti. Gelecek Partisi olarak şehrimizde küçük bir çalışma da yapmış olsak, eminiz ki bir gün Çin’deki bu kölelik ve soykırım politikalarına engel olacağız. Bu noktada hükümetin de resmi adımlar atması gerektiğini belirtmek istiyorum. Orada hayattan koparılanlar bizim soydaşımız, din kardeşimiz. Uygur Türklerine uygulanan şiddet, baskı, kölelik ve soykırımın karşısındayız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat