Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Barlas'tan Seçimde Şiddete Tepki

Genel 7 Haziran 2021 13:23
Videoyu Aç Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Barlas'tan Seçimde Şiddete Tepki
A
a
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, Afyonkarahisar Güney Beldesinde yapılan seçimlerde yaşanan şiddet olaylarına tepki gösterdi. 

Başkan Barlas, seçim sonuçlarının moral bozmadığını belirterek yorulmadan yola inançla devam edeceklerini söyledi. 

Barlas açıklamasında: "Nüfusu 2 binin altında kaldığı için statüsü 5 yıl önce köye dönüşen Güney, nüfusun 2 bin 304'e yükselmesinin ardından yapılan başvurular sonucu belde statüsünü tekrar kazanmıştı. Yüksek Seçim Kurulu, belediye tüzel kişiliği kazanan beldede 6 Haziran 2021'de seçim yapılacağını ilan etmişti.

7 yıl aradan sonra köy statüsünden belde statüsüne kavuşan Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde bin 800 seçmen 8 sandıkta oy kullandı. 

Sakin başlayan seçimlerde öğlen saatlerinde hiç istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. 2021 yılında hâlen bu görüntülerin ortaya çıkması jandarma gölgesinde seçim manzaralarını görmüş olmak bizleri derin endişelere düşürdü. 

Güney beldesi seçimlerinde jandarmanın iktidar lehine olan tutum ve davranışları ortamı germiş, adaylar ve seçmenler arasında istenmeyen olaylar ortaya çıkmasına neden olmuştur. Özellikle iktidar partisinin belediye meclis üyelerinin seçmenleri sandık yolunda etkileme çabalarına izin verildi. 

Jandarmaya partimiz tarafından bu taraflı tutumu hatırlatıldığında ise muhalif parti adaylarını ve müşahitlerini itme, kakma ve yere yatırma suretiyle orantısız güç kullanımı ortaya çıkmıştır. 
Korku egomanyasıyla Güneyli seçmenin iradesine müdahale edilmiştir. Demokrasimizi yaralayan bu tür gayri hukuki müdahaleleri reddediyoruz. Bu yaşananların genel seçimin provası olmamasını ümit ediyoruz. Gelecek Partisi olarak milletimiz için haklı  davamızda yılmadan usanmadan yorulmadan inanç ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Gelecek Partisi iktidarımızda Geleceğin endişesi ortadan kalkacaktır. Milletimiz doğru kararı sandıkta verecektir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat