GELECEK PARTİSİ MERSİN İL BAŞKANI HAMİT KARIŞ, “Çanakkale Zaferi’yle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur”

Genel 17 Mart 2021 13:18
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ MERSİN İL BAŞKANI HAMİT KARIŞ, “Çanakkale Zaferi’yle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur”
A
a
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferi’yle milletimizin; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koyduğunu belirten başkan Karış, “ İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa göstermiştir.
 Cumhuriyetimiz’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale Muharebeleri’ni kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimiz bu zaferi bize armağan edenleri asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde de bir vefa borcudur.
 Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum. “dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat