Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, “ŞEHİTLERİMİZİN VATAN VE MİLLET İÇİN YAPTIĞI FEDAKÂRLIĞIN DEĞERİ, HİÇBİR ŞEYLE ÖLÇÜLEMEYECEK KADAR YÜCE VE BÜYÜKTÜR”

Genel 17 Mart 2021 15:34
Videoyu Aç Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, “ŞEHİTLERİMİZİN VATAN VE MİLLET İÇİN YAPTIĞI FEDAKÂRLIĞIN DEĞERİ, HİÇBİR ŞEYLE ÖLÇÜLEMEYECEK KADAR YÜCE VE BÜYÜKTÜR”
A
a
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Alaca, “Çanakkale Zaferi, ayağa kalkan millet iradesinin, bağımsız yaşamayı ilke edinen Türk Milletinin somutlaşmış duruşudur. Zaferin 106. yılında tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

“‘Çanakkale geçilmez!’ sözüyle dünyanın hafızasına kazınan Çanakkale Savaşları, büyük bir kahramanlık destanının yanı sıra, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, Milletimizin katlanmayacağı fedakarlık olmayacağının tarihsel kanıtıdır” diyen Başkan Alaca mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.
Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile ulusumuzun bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz, Milletimizin gönlünde daimi yerini
almıştır.

Türk Milleti’nin, bağımsızlığı, vatanının dirlik ve düzeni için gerektiğinde neleri feda edebileceğini yedi düvele gösterdiği 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nde,
Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, dünden bugüne tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat