GELECEK PARTİSİ’NDEN ERDOĞAN’A SERT TEPKİ

Genel 16 Ocak 2021 15:29
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ’NDEN ERDOĞAN’A SERT TEPKİ
A
a
ÖCMENLER: “SALDIRIYI KINAMAMAK NE C.BAŞKANLIĞINA NE PARTİ BAŞKANLIĞINA YARAŞIR!”

Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, Selçuk Özdağ’a yönelik düzenlenen silahlı ve sopalı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Öcmenler, Özdağ’a düzenlenen saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sessiz kalmasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“KUTUPLAŞMA VE AYRIŞTIRMA DOĞAL HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

“Sayın Selçuk Özdağ 'a yapılan siyasi bir terör saldırısıdır ve bununla ilgili Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanının bir kınama veya geçmiş olsun mesajı dahi yayınlamaması kabul edilemez bir durumdur. Cumhurbaşkanlığının yanı sıra bu tutumunun parti genel başkanlığı sıfatıyla da bağdaşmaması, ayrıştırma ve kutuplaşma havasının siyasetin doğal akışı haline getirilmeye çalışılması, suni düşman yaratma, hain ilan etme üslubunun işlevselliğinden rahatsız olunmamasını sıradanlaştırmakta ve yaygınlaşmasını sağlamaktadır.” 

“DEMOKRASİ, HUKUK VE ADALETTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Amaçlarının demokrasi, hukuk ve adalet olduğunun altını çizen Öcmenler, “Şahıslardan bağımsız olarak partili cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasiye, hukuk ve adaletin işlevselliğinin, yargının bağımsızlığının, demokrasinin içselleştirilmesinin ve hakim olmasının önündeki en büyük engeldir. Bu engeli kaldırmak için siyasi düzlemde çalışmaktan, halkımızla bütünleşmekten ve sistem sebebiyle kalıcı hale gelen sorunlara yapıcı çözümler getirmekten vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

“HİÇBİR ZORBALIĞA BAŞ EĞMEYECEĞİZ”

Gelecek Partili Öcmenler son olarak şu ifadeleri kullandı:
“Özgürlükçü ve çoğulcu demokrasinin tesisi, güçlendirilmiş parlamenter sistemin kurulması ve hayata geçirilmesi için mücadelemizden ve kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. Mevzu davamız budur ve son olarak hiç kimseye, hiçbir zümreye, hiçbir güce, hiçbir zorbalığa baş eğmeyeceğiz”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat