GELECEK PARTİSİ’NDEN ESNAFA DESTEK BAŞKAN TIKIZ: “ESNAF İŞ YERİNİ AÇMAK, GEÇİMİNİ SAĞLAMAK İSTİYOR”

Genel 6 Şubat 2021 12:28
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ’NDEN ESNAFA DESTEK BAŞKAN TIKIZ: “ESNAF İŞ YERİNİ AÇMAK, GEÇİMİNİ SAĞLAMAK İSTİYOR”
A
a
Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, esnafın sıkıntılarını dile getirdi. Tıkız, esnafın iş yerlerinin belirli kurallar ölçüsünde açılması gerektiğini savundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle iş yerleri uzun süredir kapalı olan esnaf sokağa inerek, yaptığı basın açıklaması ile yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Gelecek Partisi üyelerinin de destek verdiği açıklamayla ilgili Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Tıkız şu ifadeleri kullandı:

“ESNAF VE VATANDAŞ FEDA EDİLİYOR”

“Koronavirüs nedeniyle alınan önlemleri desteklediğimizi başından beri ifade ediyoruz. Bizim itirazımız, önlemlerin yalnızca yer kapatma ile sınırlı kalmasında. Önlemler arasında esnafın geçimi, çalışanların, onların ailesinin geçimi yoksa, orada sesimizi çıkarıyoruz. Yeni normalle birlikte bir nebze nefes alan esnaf, vatandaşlar, turizm sezonuna feda edildi. İnsan hayatı hiçe sayılınca ikinci dalgayla karşı karşıya kalındı ve iş yerleri tekrar kapatıldı. Şimdi de kış turizminde yaşanılanları, çifte standardı görüyoruz. Parti mitinglerini görüyoruz. Önlem alınarak yapılıyor deniyor ancak o önlemlerin sadece protokolde alındığı da zaten görüntülerde belli oluyor.” 

“1 YILDA ESNAF BATMA NOKTASINA GELDİ”

İş yerlerinin gerçek anlamda önlemler alınarak açılması gerektiğini ifade eden Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Tıkız, “1 yıla yakın bir sürede esnaf batma noktasına geldi. Aslında bu ekonominin de ne denli bozuk, havada uçuşan resmi rakamların balon olduğunu da ortaya çıkardı. Düzgün, planlı ve programlı bir destek olsaydı bugün esnaf bu halde olmazdı, onlar da koronavirüse rağmen iş yerlerini açmak istemezdi. Ancak gerçekler ne yazık ki bambaşka. Esnaf HES kodu uygulaması ile iş yerlerini açmak, geçimini sağlamak, ailesinin karnını doyurmak istiyor. Yetkililere ise bu sesi duymak kalıyor” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat