GELECEK PARTİSİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANI TOPÇU, GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Genel 16 Mart 2021 14:06
Videoyu Aç GELECEK PARTİSİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANI TOPÇU, GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
A
a
Canlı yayında Yenişehir’in ve Türkiye’nin sorunları üzerine konuşan Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, " Biz de isteriz Türkiye’nin uzayda da diğer ülkelerde de başarılı olmasını ama gözle görülen şeyi yanlış anlatıp inşaları kandırmak da çok kötü bir durum. Kandırılmış durumdayız” dedi.

Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, sosyal medya üzerinden bir canlı yayına konuk oldu. Türkiye’nin, Mersin’in ve Yenişehir’in sorunları üzerine konuşan Başkan Topçu, erken seçim öngördüklerini ve hazır olduklarını belirtti. Topçu, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğinin de sinyalini verdi.

“VATANDAŞLARIN ŞİKÂYETİ ÇOK FAZLA; İŞSİZLİK ÇOK FAZLA, GEÇİM SIKINTISI”

Vatandaşın ekonomik durumunu değerlendiren İlçe Başkanı Topçu, “Vatandaşların şikâyeti çok fazla; işsizlik çok fazla, geçim sıkıntısı, çok büyük bir geçim sıkıntısı oluştu tabi. Esnafları örnek verirsek mesela kısıtlı saatlerde açıp kapatması, bunların kiraları, elektrik, su, vergi gibi ödemeleri var mesela. Sonuçta bunlar gelire göre yapılan ödemeler. Gelir düşük olunca bu sefer mağduriyet çok ciddi oluyor. Kadınların durumu da aynı. Tek sorunumuz Türkiye olarak söylüyorum, burada Mersin için de geçerli, işsizlik var. Burada kadının işi olması evini geçindirmesi demektir. Kadının işinin olması ailesine iyi bakması demektir. Her şeyin başında işsizlik geliyor. Genç işsizlik de çok fazla. Üniversiteyi bitiriyorsun ama yerleştirme olmadığı için de açıkta kalıyorsun” dedi.

“UÇUYORUZ DİYORLAR YA, TAM TERSİNE GİDİYORUZ”

Esnafların, işletmecilerin yeterli desteği göremediğini belirterek, iktidarın politikalarını eleştiren Başkan Topçu, “Uçuyoruz diyorlar ya, tam tersine gidiyoruz. Biz yaşadığımız için ticari ve siyasi açıdan görüyoruz. Gerçekten insanlar çok zor durumda yani. Biz de isteriz Türkiye’nin uzayda da diğer ülkelerde de başarılı olmasını ama gözle görülen şeyi yanlış anlatıp inşaları kandırmak da çok kötü bir durum. Kandırılmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZIN YANINDA OLDUĞUMUZU BİLMELERİNİ İSTİYORUZ”

Gelecek Partisi olarak vatandaşın yanında olduklarını ifade eden Topçu, “Hepimizin ortak alanı Türkiye. Türkiye’nin güzel olması tüm illerimize ve ilçelerimize başarı sağlar. Burada ne yapabiliriz? İlçe olarak, elimizden geldiği kadar, halkımızın yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Halkın yükünü ne kadar hafifletirsek o kadar güzel olur. Yani sorunlarını en aza indirmek, bizim bir başarımız olsun istiyorum. Dünya kenti Mersin’in en güzide ilçelerinden bir tanesidir Yenişehir” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat