Güler: “Cumhuriyet Kolay Kurulmadı, Kurtuluş Savaşı Kolay Verilmedi”

Genel 28 Ekim 2021 14:37
Videoyu Aç Güler: “Cumhuriyet Kolay Kurulmadı, Kurtuluş Savaşı Kolay Verilmedi”
A
a
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Güler mesajında: “Bir çağdaşlaşma devrimi olan Cumhuriyet; ekonomiden eğitime, tarımdan şehirciliğe, kültürden sanata bir milletin yeniden varoluş destanıdır. Ancak; Cumhuriyet kolay kurulmadı, Kurtuluş Savaşı kolay verilmedi.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasından gözünü bile kırpmadan ölüme giden on binlerce şehidin kanıyla kuruldu.

29 Ekim, başta Atatürk olmak üzere, gazi ve şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı sevgi ve minnetle eğildiğimiz, emanetlerine her zaman sahip çıktığımızın, çıkacağımızın sözünü verdiğimiz bir gündür.

İçerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet değerleri AKP eliyle sistematik bir şekilde aşındırılmakta, Cumhuriyet’in kurucu felsefesi ve Cumhuriyet Cumhuriyetimiz yapan ilkeler ortadan kaldırmak istenmektedir.

Cumhuriyeti tahrip etmek için uğraş verenler emellerine ulaşamayacaklardır.
Hiçbir güç, Cumhuriyetimizi gururla ve minnetle gelecek nesillere aktarmamıza, yaşatmamıza, kutlamamıza engel olamayacak, yasak koyamayacaktır.

Yasak koymaya cüret edenler karşılarında kalplerinde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi taşıyan milyonları bulacaktır. Cumhuriyeti kutlamak, Atatürk’ü anmak izne tabi değildir.
Halkın iradesine kimse ipotek koyamaz.

Biz bu yıl da kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizi halkın vergileriyle inşa edilen Saray’da değil ellerinde bayrak, kalplerinde Atatürk sevgisiyle sokağa dökülen yüz binlerce yurttaşımızla, meydanlarda, fener alaylarıyla, coşkuyla kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunar, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.

Cumhuriyetimizin 98. yılı Ulu Önder Atatürk’ün açtığı bağımsızlık yolunda yürüyen herkese kutlu olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat