GÜLER: HALKIMIZ HIZLA FAKİRLEŞİYOR

Genel 13 Aralık 2021 13:38
Videoyu Aç GÜLER: HALKIMIZ HIZLA FAKİRLEŞİYOR
A
a
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, TL'nin Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesi ve iktidarın uyguladığı ekonomik politikalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 
Türk Lirasının bir çok para birimi karşısında değer kaybetmesinin asıl nedeninin yanlış ekonomik politikalar olduğuna vurgu yapan Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, iktidarı eleştirerek, “TL Bulgar Levası karşısında dahi değer kaybediyor. Halkımız sadece dolar ve Euro’yu takip ediyor olabilir. Ama TL dünya genelinde değer kaybediyor. Ancak ekonominin kitabını yazan Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan, ekonomide bu kötü gidişi her seferinde dış güçlere bağlıyor. FETÖ’ye destek olmakla suçlanan BAE gibi bu dış güçlerle de bir araya gelseler sorun çözülmez mi?” dedi.

-Asgari Ücretli Perişan-

Özellikle asgari ücretlilerin yaşanan enflasyon karşısında her geçen gün daha da fakirleştiğini ifade eden Başkan Güler, "TL'nin nasıl değer kaybettiğini hepimiz biliyoruz. Şu an en küçük temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayacak duruma geldik. Ekmek bir çok ilde 3 TL'yi geçti. Süt 16 TL oldu. Halkımız hızla fakirleşiyor. Bu duruma kimse dur diyemiyor” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat