Gürer: “Kanun tekliflerimiz neden Genel Kurul’a getirilmiyor?”

CHP 4 Kasım 2021 10:24
Videoyu Aç Gürer: “Kanun tekliflerimiz neden   Genel Kurul’a getirilmiyor?”
A
a
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak kamuda en az 10 bin engelli istihdamının açılması gerektiğini söyledi. 
GÜRER, ENGELLİ VATANDAŞIN İSTİHDAM 
TALEBİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda, engelli vatandaşların kamu kurumlarındaki istihdam taleplerini gündeme taşıdı. 
7 MİLYON ENGELLİ İŞ İSTİYOR 
Ülkemizde 7 milyonu aşkın engelli vatandaşın sadaka değil, çalışmak için iş istediğini belirten Gürer, engellilerin kamuda en az 10 bin kişilik bir istihdam yaratılarak atama yapılmasını beklediklerini vurguladı. 

ENGELLİ ÖĞRETMENLERE POZİTİF AYIRIMCILIK YAPILMALI 
Gürer, engellilerin Milli Eğitimde de öğretmen atamaları konusunda pozitif ayrımcılık desteklenmesinin şart olduğunu, iktidarın bu konulara duyarlı olması gerektiğini de belirtti. 

KANUN TEKLİFLERİ NEDEN GENEL KURUL7A GELMİYOR 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ayrıca halkın sorunlarına yönelik olarak muhalefet partilerince verilen kanun tekliflerinin Meclis’te komisyon ve Genel Kurul’a getirilmediğinden yakındı. 

ENGELLİ İSTİHDAMI YÜZDE 6’YA ÇIKARILMALI 
Gürer daha çok teknik içerikli ve sınırlı kesimi ilgilendiren düzenlemelerin yapıldığına işaret ederek. “Örneğin sorunlu kesimlerden engellilere için uygulanan kota oranının yüzde 3’ten yüzde 6’ya çıkarılması için verdiğimiz kanun teklifi bir türlü Meclis Genel Kurulu’na getirilmemektedir” ifadelerini kullandı. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat