Gürsel Tekin’den çağrı: “Beton Kanala” İtiraz etmeye davet ediyorum

Genel 7 Nisan 2021 12:42
Videoyu Aç Gürsel Tekin’den çağrı: “Beton Kanala” İtiraz etmeye davet ediyorum
A
a

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 'Kanal İstanbul' Projesi ile ilgili tüm İstanbulları itiraz etmeye davet etti. Tekin, "Tüm İstanbulluları askıya çıkan “Beton Kanal” planlarına itiraz etmeye davet ediyorum" dedi.

Tüm İstanbullulara önemli duyurumuzdur diyen Tekin, “Kanal İstanbul ve Yenişehir Projesinin Revizyon İmar Planları 25 Mart’ta askıya çıkarıldı. Bu imar planlarına itiraz etmek, Kanal İstanbul’a karşı çıkmak, herkesin Anayasa’da ifade edilen sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip çıkması anlamına gelecektir İtiraz süresi 24 Nisan’da doluyor. Kentinize ihanete izin vermeyin, itiraz edin” değerlendirmesinde bulundu.

Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bilimsel hiçbir karşılığı olmayan kanal İstanbul projesi, son günlerde çeşitli politik gerekçelerle meşrulaştırılmaya çalışılan bir yıkım projesidir. Bu yıkım projesi sadece İstanbul’u değil, tüm ülkemizi olumsuz etkileyecektir. Bu denli büyük bir yıkım projesine karşı her bir yurttaş, vatandaşlık görevini yerine getirmelidir. Bu nedenle tüm İstanbul halkının karşı duruşunu gösteren, itirazını içeren dilekçelerini imzalayıp “İTİRAZ” etmelidir. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım! İfadelerini kullandı

Tekin, “bizler, İstanbul’un önündeki en büyük sorunlardan biri olan Deprem konusunda somut adımlar atılmasını, kısıtlı olan kamu kaynaklarının doğru kullanılmasını ve İstanbul için depreme odaklanılmasını talep ediyorken, Kanal İstanbul projesinin konuşuluyor olmasından İstanbullular olarak hicap duyuyoruz. Bu nedenle; askıya çıkarılan Kanal İstanbul revize planlarına itiraz hakkını kullanmak isteyen İstanbullular,www.kanal.istanbul sitesinden İtiraz dilekçesini indirip, imzalayarak istanbul@csb.gov.tr adresine mail yoluyla iletebilirler. İtiraz dilekçelerinizi İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir hizmet binasına elden teslim edilebilirsiniz. Son gün 24 Nisan 2021. Unutmayın! Dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının askıya çıkardığı Kanal İstanbul imar planlarına itiraz süreci başladı. İstanbullular 24 Nisan'a kadar planlara e-posta yoluyla ya da elden dilekçe ile itiraz edebilir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat